Дома Живот Дневен хороскоп за петок 29 декември! Вагите ќе доживеат нешто необично, Рибите...

Дневен хороскоп за петок 29 декември! Вагите ќе доживеат нешто необично, Рибите треба да штедат

3954
0

Дневен хороскоп за петок 29 декември! Вагите ќе доживеат нешто необично, Рибите треба да штедат

Еве што може да очекува секој хороскопски знак :


ОВЕН
ЉУБОВ: Ова е време да преземете практични чекори кои ќе ја осигураат вашата среќа во иднина. РАБОТА: Успех во недвижен имот или семеен бизнис. ЗДРАВЈЕ: Во добра здравствена состојба сте.

БИК
ЉУБОВ: Добра комуникација со луѓе од спротивниот пол и лесно воспоставување блискост преку физички контакт. РАБОТА: Лесно можете да добиете каква било финансиска помош или спонзорство. ЗДРАВЈЕ: Солидно.

БЛИЗНАЦИ
ЉУБОВ: Одлична комуникација со другите, а особено ќе ви биде лесно добро да се согласувате со личноста која ви се допаѓа. РАБОТА: Можни се добивки од паричен карактер, но и од друг вид. ЗДРАВЈЕ: Проблеми со стомакот.

РАК
ЉУБОВ: Вашата чувствителна природа ќе влијае да се заљубите. Во овој период вашата сентименталност е особено нагласена. РАБОТА: Солидна состојба во однос на работата и особено на финансискиот план. ЗДРАВЈЕ: Добро.


ЛАВ
ЉУБОВ: Пред се, можен е физички контакт со личност која ви се допаѓа, или со некој што е заинтересиран за вас. РАБОТА: Работите напорно и ентузијасти сте за работата, што ќе доведе до успех. ЗДРАВЈЕ: Воспаление или повреда.

ДЕВИЦА
ЉУБОВ: Денеска ќе имате можност да поминете време со некој со кој исклучително лесно и добро ќе се согласувате. РАБОТА: Можни се позитивни промени во работата, како што е зголемување на обемот на работа. ЗДРАВЈЕ: Многу добро.

ВАГА
ЉУБОВ: Можно е да доживеете нешто несекојдневно, нешто што ќе ве изненади. Поволен ден за оние кои се во потрага по нова љубов. РАБОТА: Помал напредок на полето на кариерата, можеби со помош на пријателите. ЗДРАВЈЕ: Проблеми со кожата.

СКОРПИЈА
ЉУБОВ: Најлесен начин да ја пронајдете љубовта денес е контакт со странци. Само треба да бидете отворени за комуникација. РАБОТА: Можно е да имате проблеми на полето на кариерата. ЗДРАВЈЕ: Добро.


СТРЕЛЕЦ
ЉУБОВ: Ако веќе не сте, дефинитивно ќе запознаете некој кој многу ќе ви се допадне. РАБОТА: Профитабилно патување или профит од знаење. Добро време за оние Стрелци кои се занимаваат со истражувачка работа. ЗДРАВЈЕ: Склоност кон инфекции.

ЈАРЕЦ
ЉУБОВ: Благо поволен период – не треба да очекувате чуда. РАБОТА: Долго време сте блокирани во оваа сфера, поради што изгубивте мотивација. Вложете дополнителен труд и подоцна ќе ви се исплати. ЗДРАВЈЕ: Ќе се чувствувате добро.

ВОДОЛИЈА
ЉУБОВ: Хармонични врски и среќа во оваа сфера. Пријатни познанства и добра комуникација со личноста за која сте заинтересирани. РАБОТА: Многу можности се на повидок, но не е лесно да се реализираат.
ЗДРАВЈЕ: Многу добро.

РИБА
ЉУБОВ: Лесно влегувате во комуникација со другите и можете да остварите поинтересни познанства. РАБОТА: Треба да заштедите . Во спротивно, профитирајте од работењето со недвижен имот. ЗДРАВЈЕ: Би било добро да направите систематски преглед.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име