Дома Живот Дневен хороскоп за петок 27 октомври! Скорпиите добиваат понуди за работа, Раковите...

Дневен хороскоп за петок 27 октомври! Скорпиите добиваат понуди за работа, Раковите добиваат пари, а еве кој има чувствително варење

804
0

Дневен хороскоп за петок 27 октомври! Скорпиите добиваат понуди за работа, Раковите добиваат пари, а еве кој има чувствително варење

Затемнувањето на Месечината во Бик (28 октомври) се ближи, а повеќето хороскопски знаци денеска ќе имаат среќа во љубовта.

ОВЕН
ЉУБОВ: Можно е да немате можности за љубов, но сигурно ќе има можности за афера и флерт. РАБОТА: Ќе работите две работни места или ќе имате успех во административни работи. ЗДРАВЈЕ: Кивање.

БИК
ЉУБОВ: Домашни проблеми за оние кои се во брак, а можни се и проблеми во односите меѓу партнерот и родителите. РАБОТА: Во оваа сфера можете да очекувате промени. ЗДРАВЈЕ: Добро.

БЛИЗНАЦИ
ЉУБОВ: Запознавање со некој што ви се допаѓа и имате можност да поминете време со таа личност. РАБОТА: Може да се вратите на претходното работно место или во компанијата во која некогаш сте работеле. ЗДРАВЈЕ: Чувствително варење.

РАК
ЉУБОВ: Ќе бидете кавгаџии и емотивно чувствителни. РАБОТА: Поволен период за финансии. Ќе работите интензивно за да најдете пари за да ги реализирате вашите планови. ЗДРАВЈЕ: Повреди.

ЛАВ
ЉУБОВ: Вашата страсна природа ќе биде поттикната од настани во љубовниот живот. РАБОТА: Проблеми со претпоставените. Не сте расположени да следите нечии упатства. ЗДРАВЈЕ: Многу добро.

ДЕВИЦА
ЉУБОВ: Ова е период кога многу се случуваат и околностите без причина ќе предизвикаат нервоза или напнатост во врската. РАБОТА: Поволен период за оние кои се занимаваат со уметност. ЗДРАВЈЕ: Нервен стомак.

ВАГА
ЉУБОВ: Општествениот живот ќе ви биде богат, што ќе создаде нови можности за флерт и забава, но не и за ништо сериозно. РАБОТА: Ќе има мали промени во оваа сфера. ЗДРАВЈЕ: Чувствителни.

СКОРПИЈА
ЉУБОВ: Многу интензивен ден кога се во прашање емоциите и страстите . Лесно е да ве испровоцирате, па тактот е многу важен при секој тип на контакт. РАБОТА: Ќе се појават можности за работа. ЗДРАВЈЕ: Солидно.

СТРЕЛЕЦ
ЉУБОВ: Ќе ве фасцинира некој кој или работи во странство или е со странско потекло, а ќе стапите во контакт преку работа. РАБОТА: Можен напредок во сферата на финансиите. ЗДРАВЈЕ: Солидно.

ЈАРЕЦ
ЉУБОВ: Доколку сте во долга врска, можно е да дадете некоја значајна најава за вашиот љубовен живот. РАБОТА: Очекувајте зголемен паричен тек и зголемен обем на работа. ЗДРАВЈЕ: Стабилно.

ВОДОЛИЈА
ЉУБОВ: Ќе ви се допаднат динамични и физички активни страсни луѓе. РАБОТА: Успешно ќе се соочите со бројни обврски и проблеми во кариерата. ЗДРАВЈЕ: Инфекција.

РИБА
ЉУБОВ: Ќе имате желба да се вратите со некој со кој сте биле во минатото, особено ако неодамна сте излегле од врска. РАБОТА: Ќе имате проблеми со подредените и во работниот процес. ЗДРАВЈЕ: Променливо.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име