Дома Живот Дневен хороскоп за петок 26 април! На Лавовите им е потребна љубов...

Дневен хороскоп за петок 26 април! На Лавовите им е потребна љубов како од бајка, а овој знак добива нова работа

629
0

Дневен хороскоп за петок 26 април! На Лавовите им е потребна љубов како од бајка, а овој знак добива нова работа

Уште еден возбудлив астролошки ден е пред нас, а Месечината влезе во Стрелец. Дознајте што му подготвуваат ѕвездите за вашиот знак.

ОВЕН
ЉУБОВ: Ќе бидете особено шармантни, а може да ве привлече некој со кој работите, можеби дури и претпоставен. РАБОТА: Успешна работа во областа на угостителството и забавата . ЗДРАВЈЕ: Намален имунитет.

БИК
ЉУБОВ: Ќе бидете позитивни, што дефинитивно добро ќе се одрази на вашиот љубовен живот, но нема да предизвика некој значаен развој на настаните. РАБОТА: Можни се мали позитивни промени. ЗДРАВЈЕ: Добро.


БЛИЗНАЦИ
ЉУБОВ: Нема да се заљубите, но сепак ќе уживате во денот и очекувањето дека наскоро ќе ви се случи љубов. РАБОТА: Ќе бидете малку збунети и поради тоа ќе грешите. ЗДРАВЈЕ: Чувствителни.

РАК
ЉУБОВ: Склони сте да се заљубувате во луѓе кои се зафатени и затоа има мали шанси да развиете сериозна врска. РАБОТА: Можна е добивка од партнерскиот бизнис. ЗДРАВЈЕ: Подобрување.

ЛАВ
ЉУБОВ: Ќе бидете расположени да живеете љубов од бајка , поради што ќе бидете незадоволни од моменталната ситуација. РАБОТА: Ќе ви биде одвлечено вниманието, што ќе ве натера да згрешите. ЗДРАВЈЕ: Габична инфекција.

ДЕВИЦА
ЉУБОВ: Во последно време сте прилично нестабилни. Емотивно сте се затвориле поради очекување дека ќе бидете повредени. РАБОТА: Очекувајте успех на полето на трговијата. ЗДРАВЈЕ: Многу добро.

ВАГА
ЉУБОВ: Ќе ви се допадне некој за кој знаете дека не може да ви го даде тоа што го сакате, туку само „те брише од нога“. РАБОТА: Успешен ден. ЗДРАВЈЕ: Стабилно.

СКОРПИЈА
ЉУБОВ: Имате проблем да ги почитувате поставените граници или какви било правила, и пишани и непишани. РАБОТА: Можни се некои помали дополнителни приходи. ЗДРАВЈЕ: Подобрување.

СТРЕЛЕЦ
ЉУБОВ: Ако веќе имате партнер, ќе уживате во едноставни задоволства и ќе размислувате за заедничкиот живот. РАБОТА: Може да станете жртва на кражба или измама. ЗДРАВЈЕ: Внимавајте што јадете.

ЈАРЕЦ
ЉУБОВ: Ќе бидете малку самобендисани или во својот свет, што може да ви ги уништи шансите за љубов. РАБОТА: Може да се вработите ако го барате. ЗДРАВЈЕ: Чувствителни.

ВОДОЛИЈА
ЉУБОВ: Ќе се сомневате во искреноста на партнерот и тоа со добра причина. Најдобро е отворено да разговарате за вашите сомнежи. РАБОТА: Помагање на жена во бизнисот. ЗДРАВЈЕ: Во добра здравствена состојба сте.

РИБА
ЉУБОВ: Во тешка фаза од животот сте, поради што можеби ќе претерате со запознавањето, но нема да најдете љубов. РАБОТА: Променлив успех. ЗДРАВЈЕ: Солидно здравје сте.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име