Дома Живот Дневен хороскоп за петок 24 ноември! За Скорпиите шок на работа, а...

Дневен хороскоп за петок 24 ноември! За Скорпиите шок на работа, а за Бикот врска со личност…

3496
0

Дневен хороскоп за петок 24 ноември! За Скорпиите шок на работа, а за Бикот врска со личност…

Сезоната на Стрелец започна, а Месечината, планетата која ги симболизира нашите чувства, е во Овен, па ни претстои возбудлив астролошки ден кој носи среќа за Овенот, Лавот и Стрелецот.
Дознајте што го чека вашиот хороскопски знак :


ОВЕН
ЉУБОВ: Ќе запознаете некој кој е заинтересиран за вас и кој веднаш ќе ви го привлече вниманието. РАБОТА: Промени кај подредените или луѓето кои прават нешто за вас. ЗДРАВЈЕ: Забоболка.


БИК
ЉУБОВ: Можна возбудлива врска со некој што носи униформа. БИЗНИС: Правни проблеми, оние поврзани со недвижен имот или партнерски бизнис и успех во креативните потфати. ЗДРАВЈЕ: Стабилно.

БЛИЗНАЦИ
ЉУБОВ: Позитивната клима продолжува. РАБОТА: Ќе имате проблеми со финансиите или некои импулсивни вложувања и трошења. Бидете поекономични. ЗДРАВЈЕ: Нервозата лошо влијае на желудникот.

РАК
ЉУБОВ: Ќе имате некои инстинктивни реакции, кои можеби не се соодветни. РАБОТА: Ќе правите грешки поради кои би можеле да страдате, особено финансиски. ЗДРАВЈЕ: Нарушена исхрана.

ЛАВ
ЉУБОВ: Нема да се случи ништо ново, но ако веќе сте во врска, ќе уживате во хармонија. РАБОТА: Успешно можете да се занимавате со секаков вид образование, особено за младите. ЗДРАВЈЕ: Солидно.

ДЕВИЦА
ЉУБОВ: Можно е да ве интересира некој кој е многу постар. РАБОТА: Ќе страдате поради трошоци, иако вложувате големи напори да постигнете финансиска стабилност. ЗДРАВЈЕ: Гастритис.

ВАГА
ЉУБОВ: Страст и љубов, се ќе добиете во пакет, но прашање е колку долго ќе трае. РАБОТА: Може да ја добиете можноста што ја чекавте, дефинитивно ќе има многу работи. ЗДРАВЈЕ: Послабо.

СКОРПИЈА
ЉУБОВ: Успехот на вашиот партнер ќе биде и ваш и затоа вашата љубов ќе биде уште поинтензивна. РАБОТА: Ќе добиете понуда која ќе звучи многу подобро отколку што навистина е. ЗДРАВЈЕ: Променливо.

СТРЕЛЕЦ
ЉУБОВ: Можна љубов со некој што сте го запознале преку пријател. РАБОТА: Успех од финансиска природа, но и зголемени трошоци или големи инвестиции. ЗДРАВЈЕ: Вкочанетост.

ЈАРЕЦ
ЉУБОВ: Можен е физички контакт со избраната личност, иако тоа не ви е најважно. БИЗНИС: Промени поврзани со партнерски бизнис или промени на ставки во одредени договори. ЗДРАВЈЕ: Добро.

ВОДОЛИЈА
ЉУБОВ: Љубовни заблуди. Ќе паднете на некој кој воопшто не е онаков каков што мислите дека е. РАБОТА: Ќе има работа и за оние кои се занимаваат со трговија и транспорт. ЗДРАВЈЕ: Послаб имунитет.

РИБА
ЉУБОВ: Не очекувајте нешто посебно да се случи денес, веројатно ќе уживате да бидете сами. РАБОТА: Кадровски промени во компанијата или работа од дома. ЗДРАВЈЕ: Променливо.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име