Дома Живот Дневен хороскоп за петок 22 декември! Рибите имаат тајна љубов, Лавовите имаат...

Дневен хороскоп за петок 22 декември! Рибите имаат тајна љубов, Лавовите имаат среќа во бизнисот

3628
0

Дневен хороскоп за петок 22 декември! Рибите имаат тајна љубов, Лавовите имаат среќа во бизнисот

За многу хороскопски знаци овој петок ќе биде возбудлив, особено на љубовно поле.


ОВЕН
ЉУБОВ: Можеби денес нема да најдете љубов , но ќе имате можности да флертувате. РАБОТА: Може да добиете можност за дополнителна работа на црно. ЗДРАВЈЕ: Внесувајте помалку калории.


БИК
ЉУБОВ: Би било добро да го искористите позитивниот тренд и да воспоставите хармоничен љубовен однос. РАБОТА: профитирајте од секое учење на другите. ЗДРАВЈЕ: Јадете лесна храна.

БЛИЗНАЦИ
ЉУБОВ: Лесно ќе ја привлечете личноста која ви се допаѓа, но ќе имате проблем да ја одржите хармонијата. РАБОТА: Добијте од работа која е поврзана со работа со луѓе. ЗДРАВЈЕ: Побавно варење.

РАК
ЉУБОВ: Ќе ви се даде можност за романса, или барем за комуникација со личност која ви се допаѓа. РАБОТА: Ништо ново нема да се случи во оваа сфера од животот. ЗДРАВЈЕ: Болки во грлото.


ЛАВ
ЉУБОВ: Можеби ви се допаѓа некој кој е веќе зафатен или поради некоја друга причина е лош кандидат за врска. РАБОТА: Во оваа сфера можете да очекувате само позитивни работи. ЗДРАВЈЕ: Чувствителен стомак.

ДЕВИЦА
ЉУБОВ: Денеска ќе имате проблеми со одржувањето на хармонијата во семејниот живот, што е лошо за оние кои се во брак . РАБОТА: Условите за работа нема да бидат особено добри. ЗДРАВЈЕ: Солидно.

ВАГА
ЉУБОВ: Можно е да се сомневате во искреноста на партнерот. РАБОТА: Во моментов сте многу ентузијасти за секој бизнис со недвижнини. ЗДРАВЈЕ: Добро.

СКОРПИЈА
ЉУБОВ: Некому ќе му изразите љубов или ќе дадете комплимент, но ќе добивате и комплименти. РАБОТА: Ќе бидете многу активни, можеби и премногу зафатени. ЗДРАВЈЕ: Инфекции.


СТРЕЛЕЦ
ЉУБОВ:. Среќата ќе ви биде променлива, исто како и претходните денови. Ќе имате можности, но и потешкотии во спроведувањето. РАБОТА: Ќе ви биде досадно, што ќе предизвика одложување на работата. ЗДРАВЈЕ: Стабилно.

ЈАРЕЦ
ЉУБОВ: Ќе запознаете некој кој има исти интереси. РАБОТА: Денес лесно можете да постигнете се, бидејќи ќе имате среќа во се што ќе преземете. ЗДРАВЈЕ: Многу добро.

ВОДОЛИЈА
ЉУБОВ: Ќе ви се допаднат луѓето кои се успешни или интелектуално стимулативни, а не само физички привлечни. РАБОТА: Мало подобрување во оваа сфера. ЗДРАВЈЕ: Солидно.

РИБА
ЉУБОВ: Можно е да одржувате платонска врска или да развиете тајна љубов. РАБОТА: Среќа во креативни занимања, како и работа со деца и млади. ЗДРАВЈЕ: Многу добро.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име