Дома Живот Дневен хороскоп за петок 20 октомври! Близнаците имаат правни проблеми, Девиците лошо...

Дневен хороскоп за петок 20 октомври! Близнаците имаат правни проблеми, Девиците лошо здравје, а овој знак ќе влезе во тајна врска!

674
0

Дневен хороскоп за петок 20 октомври! Близнаците имаат правни проблеми, Девиците лошо здравје, а овој знак ќе влезе во тајна врска!

Дознајте каква е вашата астролошка прогноза денес. За кого се залагаат ѕвездите, а кој едвај чека да заврши денешниот ден.

ОВЕН

ЉУБОВ: Најдобрите страни на вашата природа ќе дојдат до израз, кои ќе ви помогнат да ја освоите личноста која ви се допаѓа. РАБОТА: Ништо ново нема да се случи во однос на кариерата. ЗДРАВЈЕ: Добро.

БИК

ЉУБОВ: Денес страстите и емоциите ќе ви бидат поинтензивни од вообичаено, што ќе ве направи поранливи, а љубовниот живот понестабилен. РАБОТА: Ќе решавате административни проблеми. ЗДРАВЈЕ: Стабилно.


БЛИЗНАЦИ

ЉУБОВ: Или самите ќе бидете нечесни или ќе се сомневате во искреноста на партнерот. БИЗНИС: Ќе имате правни проблеми и проблеми во партнерскиот бизнис, а можни се и грешки. ЗДРАВЈЕ: Променливо.

РАК

ЉУБОВ: Најмногу ќе ве интересираат луѓе кои знаат да уживаат во животот. РАБОТА: Успешна работа во областа на туризмот и угостителството. ЗДРАВЈЕ: Многу добро.

ЛАВ

ЉУБОВ: Ќе имате тенденција да ги прекршувате правилата. Можна тајна афера. РАБОТА: Оптоварени сте со обврски, но енергијата ви е неисцрпна и нема да ви биде тешко да постигнете се. ЗДРАВЈЕ: Стабилно.

ДЕВИЦА

ЉУБОВ: Постојат одредени проблеми кои можат да се решат само со давање безусловна љубов. РАБОТА: Можно е да згрешите на работа бидејќи ќе ви биде расеан. ЗДРАВЈЕ: Слабо.

ВАГА

ЉУБОВ: Можно е да фантазирате за некој што никогаш не сте го запознале лично, а кој на кој било начин е недостапен. РАБОТА: Проблеми на службено патување. ЗДРАВЈЕ: Габични инфекции.

СКОРПИЈА

ЉУБОВ: Ќе гледате со презир на нечии нежни чувства и на тој начин ќе покажете дека не ги заслужувате. РАБОТА: Ќе имате можност да ги искористите вашите организациски способности . ЗДРАВЈЕ: Стабилно.

СТРЕЛЕЦ

ЉУБОВ: Можни се проблеми во врската предизвикани од многу лоша комуникација. БИЗНИС: Проблеми во партнерскиот бизнис и секој бизнис што вклучува договор. ЗДРАВЈЕ: Променливо.

ЈАРЕЦ

ЉУБОВ: Хармонија и задоволство на повеќе нивоа, пред се емотивно, но и физички. РАБОТА: Ќе изгубите пари или важни документи. Бидете внимателни ако се занимавате со големи суми. ЗДРАВЈЕ: Послабо.

ВОДОЛИЈА

ЉУБОВ: Подобрата комуникација со партнерот ќе ви помогне да ги решите проблемите во врската, кои моментално ги има многу. РАБОТА: Очекувајте проблеми ако се занимавате со недвижнини. ЗДРАВЈЕ: Алергија.

РИБА

ЉУБОВ: Не слушајте озборувања и озборувања, туку отворено комуницирајте со личноста која ви се допаѓа. РАБОТА: Зголемен обем на работа. ЗДРАВЈЕ: Чувствителни

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име