Дома Живот Дневен хороскоп за петок 18 август! Близнаците во тајните љубови и афери,...

Дневен хороскоп за петок 18 август! Близнаците во тајните љубови и афери, Раковите ги следат деловните успеси

1184
0

Дневен хороскоп за петок 18 август! Близнаците во тајните љубови и афери, Раковите ги следат деловните успеси

Дури 5 хороскопски знаци ќе имаат поволен работен ден, но сепак најуспешни ќе бидат Јарците.

ОВЕН
ЉУБОВ: Ќе ги измазнете недоразбирањата кои се појавија во претходниот период, но не треба да имате преголеми очекувања. РАБОТА: Можно е да имате среќа на полето на финансиите. ЗДРАВЈЕ: Стабилно.

БИК
ЉУБОВ: Ќе имате бројни можности да импресионирате и да заблескате, но можеби не токму личноста која сакате да ја освоите. БИЗНИС: Проблемот со секакви шпекулации. ЗДРАВЈЕ: Солидно.

БЛИЗНАЦИ
ЉУБОВ: Склони сте кон тајни љубовии афери во овој период, поради што можете само да постигнете нешто од тој тип. РАБОТА: Проблеми во работниот процес, ќе се соочите со предизвик. ЗДРАВЈЕ: Променливо.

РАК
ЉУБОВ: Добро се согласувате со партнерот, а ако сте слободни, лесно можете да запознаете некој со кој добро ќе се согласувате. РАБОТА: Ќе доживеете одреден успех во оваа сфера. ЗДРАВЈЕ: Променливо.


ЛАВ
ЉУБОВ: Одличен ден за љубов, бидејќи ѕвездите ви се наклонети и ќе ви помогнат да го постигнете она што го сакате. РАБОТА: Можно е да имате проблеми во финансиската сфера. ЗДРАВЈЕ: Солидно.

ДЕВИЦА
ЉУБОВ: Денес нема да бидете расположени за љубов, бидејќи ќе се соочите со бројни проблеми во другите области од животот. РАБОТА: Ќе бидете преоптоварени со обврски. ЗДРАВЈЕ: Исцрпени сте.

ВАГА
ЉУБОВ: Можете да очекувате дека сè ќе испадне како што сакате. РАБОТА: Ќе се занимавате со администрација, бидејќи ќе имате проблеми и внимавајте да не згрешите додека работите. ЗДРАВЈЕ: Стабилно.

СКОРПИЈА
ЉУБОВ: Денес вашите емоции ќебидете силни и турбулентни. Ваквите силни емоции можат да бидат деструктивни. РАБОТА: Вашиот ентузијазам ќе биде на високо ниво. ЗДРАВЈЕ: Повреда.


СТРЕЛЕЦ
ЉУБОВ: Можеби ќе сретнете некој кој ќе ве интересира, но со кој не е лесно да се поврзете. Пријателскиот пристап ќе помогне. РАБОТА: Малку позитивни промени. ЗДРАВЈЕ: Проблем со синусите.

ЈАРЕЦ
ЉУБОВ: Во неповолна фаза сте за врски, иако имате можност за љубов. РАБОТА: Многу поволен ден за работа, лесно ќе го најдете и ќе уживате во работата. ЗДРАВЈЕ: Намален имунитет.

ВОДОЛИЈА
ЉУБОВ: Можна е физичка интимност со личноста која ви се допаѓа. Доколку веќе сте во врска, ве очекува возбудлив ден. РАБОТА: Ќе ве придружуваат бројни проблеми во оваа сфера. ЗДРАВЈЕ: Посетете лекар.

РИБИ
ЉУБОВ: Денеска ќе бидете блокирани, можеби затоа што воопшто нема да најдете време за љубовта и вашиот партнер. РАБОТА: Проблеми за секој чија работа вклучува самоизразување. ЗДРАВЈЕ: Многу добро.
Katerina

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име