Дома Живот Дневен хороскоп за петок 17 мај! Овните ги следи расправија со партнерот,...

Дневен хороскоп за петок 17 мај! Овните ги следи расправија со партнерот, а еве кој на работа „се тресе столче“

804
0

Дневен хороскоп за петок 17 мај! Овните ги следи расправија со партнерот, а еве кој на работа „се тресе столче“

Ни претстои многу напнат ден, кој носи многу предизвици, но и фантастични можности за одредени знаци.

ОВЕН
ЉУБОВ: Ќе бидете незадоволни, но тоа е затоа што вие сте страната што предизвикува дисхармонија во врската. РАБОТА : Можно е да се грижите за правни прашања. Физичка работа. ЗДРАВЈЕ: Променливо.

БИК
ЉУБОВ: Можно е да направите промена во љубовта , бидејќи ќе имате многу примамливи можности за љубов. РАБОТА: Ќе имате проблеми од административен карактер. ЗДРАВЈЕ: Намален имунитет.


БЛИЗНАЦИ
ЉУБОВ: Ќе ве привлекува некој од вашиот круг на пријатели, а тоа само ќе придонесе за создавање недоразбирања. РАБОТА: Проблеми со подредените кои ќе ве саботираат на работа. ЗДРАВЈЕ: Настинка.

РАК
ЉУБОВ: И денес нема да можете да го покажете она што го чувствувате на вистински начин. Најдобро е да се концентрирате на себе. РАБОТА: Можни се проблеми од административен карактер. ЗДРАВЈЕ: Чувствителни.

ЛАВ
ЉУБОВ: Можеби ќе одите на романтично патување или ќе се заљубите во некој што ќе го сретнете додека патувате. РАБОТА: Ќе имате финансиски потешкотии поради лошите инвестиции. ЗДРАВЈЕ: Солидно.

ДЕВИЦА
ЉУБОВ: Може да се случи да стапите во врска со некој за кој знаете дека не е вистинската личност за вас. РАБОТА: Можно е да добиете понуда во оваа сфера. ЗДРАВЈЕ: Јадете полесна храна.

ВАГА
ЉУБОВ: Периодов ќе бидете расположени за задоволство, што ќе го натера вашиот партнер да ве засака уште повеќе. РАБОТА: Можни се грешки на работа или проблем со средствата за работа. ЗДРАВЈЕ: Нестабилно.

СКОРПИЈА
ЉУБОВ: Можна љубомора, незадоволство и дисхармонија во врската, се поради лошото однесување на партнерот. РАБОТА: Ќе ви биде одвлечено вниманието на работа. ЗДРАВЈЕ: Повреди.

СТРЕЛЕЦ
ЉУБОВ: Можеби воопшто немате можност да контактирате со личноста која ви се допаѓа. РАБОТА: Ќе имате премногу работа, што ќе ве направи многу оптоварени и нерасположени. ЗДРАВЈЕ: Послабо.

ЈАРЕЦ
ЉУБОВ: Ќе бидете допадливи и ќе остварувате бројни контакти, но ништо од тоа нема да прерасне во значајна врска. РАБОТА: Може да имате проблеми со плаќањето на работата. ЗДРАВЈЕ: Проблеми со стомакот.

ВОДОЛИЈА
ЉУБОВ: Во овој период ќе имате можност да уживате во друштво на атрактивни луѓе, поради што лесно можете да се заљубите. РАБОТА: Избегнувајте неодговорно однесување. ЗДРАВЈЕ: Стабилно.

РИБА
ЉУБОВ: Можно е врската да биде зафатена од криза и да не се одржува без некои радикални промени. БИЗНИС: Проблеми во партнерскиот бизнис и со правни прашања. ЗДРАВЈЕ: Нервоза.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име