Дома Живот Дневен хороскоп за петок 1 септември! Водолиите во поволен период за кариерата,...

Дневен хороскоп за петок 1 септември! Водолиите во поволен период за кариерата, а еве кој ќе се заљуби на патувањето

771
0

Дневен хороскоп за петок 1 септември! Водолиите во поволен период за кариерата, а еве кој ќе се заљуби на патувањето

Еве што може да очекува секој хороскопски знак :


ОВЕН
ЉУБОВ: Можно е да се зближите со некој од вашиот круг на пријатели или со некој што ќе го сретнете во поголемо друштво. РАБОТА: Ова е време да ги остварите вашите планови. ЗДРАВЈЕ: Повреди.

БИК
ЉУБОВ: Ќе се заљубите на патување или ќе заминете на романтично патувањесо избраната личност. РАБОТА: Успех во давање интелектуални услуги или работа во странство. ЗДРАВЈЕ: Променливо.

БЛИЗНАЦИ
ЉУБОВ: Денеска ќе имате проблеми да се договорите со партнерот. Разликите во мислењата и верувањата ќе ја нарушат хармонијата. РАБОТА: Парите ќе ги трошите импулсивно. ЗДРАВЈЕ: Чувствителни.

РАК
ЉУБОВ: Ќе бидете многу сентиментални и склони кон уживање, поради што ќе вложите значително време и енергија во љубовниот живот. РАБОТА: Нема промени во оваа сфера од животот. ЗДРАВЈЕ: Добро.

ЛАВ
ЉУБОВ: Како и обично во овој период, ќе привлечете големо внимание и ќе имате можности каде и да се појавите. БИЗНИС: Успех во сите работи поврзани со креативноста. ЗДРАВЈЕ: Добро.

ДЕВИЦА
ЉУБОВ: Можеби ви се допаѓа некој кој потекнува од различна култура и со кој имате проблем да се разберете. РАБОТА: Можна непромислена инвестиција. ЗДРАВЈЕ: Променливо.

ВАГА
ЉУБОВ: Нестабилност во врската за оние кои се во брак, за оние кои сакаат да бидат, можни правни или други пречки во остварувањето на заедницата. РАБОТА: Промени поврзани со работата. ЗДРАВЈЕ: Полошо.

СКОРПИЈА
ЉУБОВ: Доколку сте слободни, ова не е период во кој ќе најдете љубов, но можете да се впуштите во афера. РАБОТА: Придобивки од недвижен имот, но и некои реални проблеми. ЗДРАВЈЕ: Нестабилно.

СТРЕЛЕЦ
ЉУБОВ: Околностите ќе ве одвојат од партнерот. Можно е и несогласување или недоразбирање во врската. РАБОТА: Внимавајте со парите, особено ако се занимавате со туѓи пари. ЗДРАВЈЕ: Воспаленија на мускулите.

ЈАРЕЦ
ЉУБОВ: Ќе има многу подеми и падови во љубовниот живот, можно е да имате различни искуства. РАБОТА: Ќе размислувате за влез во партнерски бизнис. ЗДРАВЈЕ: Проблеми со стомакот.

ВОДОЛИЈА
ЉУБОВ: Ќе ви се зголеми популарноста кај спротивниот пол. РАБОТА: Се наоѓате во исклучително поволен период за кариера, особено ако се занимавате со уметност. ЗДРАВЈЕ: Добро.

РИБА
ЉУБОВ: Ќе се забавувате и поминувате време со луѓе кои се привлечни, но нема да бидете во позиција да остварите врска. РАБОТА: Ќе се занимавате со шпекулации и работна организација. ЗДРАВЈЕ: Инфекции.

Претходна објаваКако да препознаете ВИСОК ХОЛЕСТЕРОЛ ВО КРВТА? Овој ЗНАК ВО НОЗЕТЕ укажува дека премногу маснотии се таложат во артериите
Следна објаваСимптоми кои ќе укажуваат на низок крвен притисок

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име