Дома Живот Дневен хороскоп за петок 1 декември! Близнаците имаат успех со недвижен имот,...

Дневен хороскоп за петок 1 декември! Близнаците имаат успех со недвижен имот, а Лавовите имаат око на личност од соседството

2513
0

Дневен хороскоп за петок 1 декември! Близнаците имаат успех со недвижен имот, а Лавовите имаат око на личност од соседството

Уште еден возбудлив астролошки ден е пред нас, а Месечината, планетата која открива како се чувствуваме, влегува во Лав во вториот дел од денот, каде што носи позитивен пресврт за Лавовите, Стрелците и Овенот.

ОВЕН
ЉУБОВ: Има промена во љубовта. Или вашата врска ќе се трансформира или ќе започнете нова. РАБОТА: Ќе имате можност да заземете лидерска позиција. ЗДРАВЈЕ: Висок крвен притисок.

БИК
ЉУБОВ: Во љубовната сфера можете да доживеете и пријатни и непријатни изненадувања. Промена на ситуацијата. РАБОТА: Можни проблеми поради непланирани трошоци и ненадејни дефекти. ЗДРАВЈЕ: Болки во грлото.

БЛИЗНАЦИ
ЉУБОВ: Ќе бидете расположени за љубов, поради што во првата прилика лесно ќе влезете во врска. БИЗНИС: Успех или профит од бизнис со недвижнини или приватен бизнис. ЗДРАВЈЕ: Внимавајте во сообраќајот.

РАК
ЉУБОВ: Вашиот такт нема да биде доволен за да го измазнете сето она што не функционира помеѓу вас и избраникот. РАБОТА: Не знаете како да наметнете авторитет. ЗДРАВЈЕ: Настинка.

ЛАВ
ЉУБОВ: Можеби ви се допаѓа некој кој живее во соседството и со кого често се гледате. РАБОТА: Можно е да работите во странство. ЗДРАВЈЕ: Проблеми со стомакот.

ДЕВИЦА
ЉУБОВ: Партнерот ќе биде нерасположен, што ќе ве направи несреќни бидејќи ќе бидете одлично расположени. РАБОТА: Проблеми во партнерски бизнис или правни проблеми. ЗДРАВЈЕ: Солидно.

ВАГА
ЉУБОВ: Убавината со која зрачите ќе привлече многумина. Можете лесно да доживеете љубов. РАБОТА: Можно погрешно вложување или невнимание со парите. ЗДРАВЈЕ: Стабилно.

СКОРПИЈА
ЉУБОВ: Можно е да започнете врска или барем авантура. РАБОТА: Имате неограничена енергија, но затоа често ги туркате работите. Застанете и размислете. ЗДРАВЈЕ: Повреда.

СТРЕЛЕЦ
ЉУБОВ: Денес сте невообичаено сентиментални и премногу фокусирани на минатото. РАБОТА: Ќе направите мали грешки кои можат да имаат големи негативни последици. ЗДРАВЈЕ: Земете суплементи.

ЈАРЕЦ
ЉУБОВ: Сигурноста во емотивната врска ви е важна , но нема да можете да ја најдете во овој период. РАБОТА: Ќе бидете оптоварени со работа и незадоволни од ситуацијата. ЗДРАВЈЕ: Лошо варење.

ВОДОЛИЈА
ЉУБОВ: Никој нема да биде заинтересиран за вас, што ќе ве направи досадно или фрустрирани. РАБОТА: Ќе се чувствувате несоодветни иако за тоа нема реални причини. ЗДРАВЈЕ: Послабо.

РИБА
ЉУБОВ: Работата ќе ви донесе можност да доживеете љубов. Веројатно тоа е единствениот начин да го остварите бидејќи сте преоптоварени со обврски РАБОТА: Можете да склучите долгорочен договор. ЗДРАВЈЕ: Добро

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име