Дома Живот Дневен хороскоп за недела 29 октомври

Дневен хороскоп за недела 29 октомври

778
0


Дневен хороскоп за недела 29 октомври
Дознајте што ви предвидуваат ѕвездите за денес…

ОВЕН
Денес сте подготвени за сите компромиси! Конфликтот со блиска личност го решавате на нивна иницијатива. Работата може да почека, денес се фокусирате на приватниот живот. Ја зајакнувате врската со партнерот, денес очекувајте интересно изненадување. Спиј повеќе.

БИК
Паричникот станува се подебел, а време е да се почестите со солидно купување. Уживате во плодовите на трудот и подготвувате нови идеи. Одличен ден за сите кои се занимаваат со приватен бизнис! За слободните Бикови нема промени, за зафатените следува романтична вечер. Се чувствуваш добро.

БЛИЗНАЦИ
Ѕвездите ви носат желба за промени. Поволен ден за преземање на почетните чекори. Време е да се „разбудите“, ќе ви се допадне чувството дека сте свршени. Внимавајте кога комуницирате со пријателите за да не бидете погрешно разбрани. Љубовна ситуација на „нишани нозе“, ве очекува важна одлука. Можна несоница.

РАК
Се двоумите кога е работата во прашање. Добивате важна понуда која со себе носи ризик – откажувања и добивки. Слушајте ја вашата интуиција, не заборавајте на вашите приоритети. Во љубовта сè оди добро, но имате тенденција да го критикувате партнерот. Обидете се да најдете разбирање. Зголемете го внесот на витамини.

ЛАВ
Поддржете им на членовите на семејството денес. Некому ќе му треба вашата помош, а не е добар момент да избегнете одговорност. Бидете внимателни со големите готовински трансакции. Скоро цел ден ќе преовладува тензија, но навечер расположението се подобрува – благодарение на партнерот. Можна главоболка.

ДЕВИЦА
Премногу сте фокусирани на личност од спротивниот пол која не ви возвраќа како што сте замислиле. Хороскопот ве советува да се посветите исклучиво на себе. Кога сте задоволни со себе, сите коцки ќе си дојдат на свое место. Има повеќе работа од кога било, денес е напорен распоред. Засукајте ги ракавите! Ќе уживате во релаксација на крајот од денот.

ВАГА
Конфликт со партнер или личност која ви се допаѓа. Конфликтот може да ескалира, пазете се од избрзани реакции. Зборовите изговорени во афект може да ве доведат до крајниот крај на емотивната врска. Не чекајте некој да ја заврши работата наместо вас, активирајте се. Здравјето е добро.

СКОРПИЈА
Нов почеток, ваши правила и победа! Решени сте да ја оставите токсичната средина зад себе и да промените се што веќе подолго време ви предизвикува незадоволство. Денешниот настан ви дава дополнителна сила да истраете. Исходот оди во ваша корист, следува голем успех! За многумина сте привлечни, но личност од минатото „чука на врата“ – повторно. Спиј повеќе.

СТРЕЛЕЦ
Промените што се случија во вашата кариера создаваат тензија кај вас. Секој нов почеток носи тешкотии, важно е да не се откажувате. Не гледајте наназад во приказните „кажала, кажала“ за да не навлезете во непотребен проблем. Ви доаѓа помош од помлад колега. Совет е повеќе да се фокусирате на приватниот живот. Можна настинка.

ЈАРЕЦ
Свртевте нов лист во љубовта, но се чини дека сте згрешиле. Денеска цел ден ги доведувате во прашање вашите одлуки, но не барајте одговори од луѓе кои не ве познаваат доволно добро. Ако размислувате да повикате личност која некогаш ви била блиска, направете го тоа. Ќе добиете позитивна реакција. Се чувствуваш добро.

ВОДОЛИЈА
Денешниот ден е исполнет со нервоза. Имате чувство дека некој не испаднал праведно, а боли чувството дека некој ве предал. Променете го вашиот пристап и бидете јасни за тоа што заслужувате и што очекувате. Многу Водолии денес може да очекуваат финансиска добивка, а на љубовен план романса! Пазете се од прејадување.

РИБА
Денес е идеален ден да завршите се што е започнато, а не завршено. Ова може да важи и за љубовна и за деловна ситуација. Доколку ви недостига бившиот партнер и се уште не сте со вас, не сте ги направиле вистинските чекори. Јавете му се и разјаснете му што сакате! Можно намалување на имунитетот.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име