Дома Живот ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА НЕДЕЛАТА ОД 15 ОКТОМВРИ: Овен да избегнува расправии, Шкорпија...

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА НЕДЕЛАТА ОД 15 ОКТОМВРИ: Овен да избегнува расправии, Шкорпија да внимава во сообраќајот, Рибите ќе мора да се согласат на компромис

542
0

ДНЕВЕН ХОРОСКОП ЗА НЕДЕЛАТА ОД 15 ОКТОМВРИ: Овен да избегнува расправии, Шкорпија да внимава во сообраќајот, Рибите ќе мора да се согласат на компромис
Астролог: Марина Јунгиќ Милошевиќ


ДОЗНАЈТЕ што предвидува вашиот дневен хороскоп за недела на 15 октомври, што ве очекува на работа, во љубовта, дали ќе се разбирате со семејството, како ќе ве служи здравјето.

ОВЕН (21. 3 – 20. 4)

Спојот на вашиот владетел Марс и Месечината во астролошкото поле на финансиите и ризикот, ве предупредува да избегнувате расправии со членовите на семејството. Можна е и краткотрајна криза во комуникацијата со саканата личност. Подложност на инфекции.

БИК (21. 4 – 21. 5)

На Марс во Шкорпија, планетата на страста и љубомората, која управува со вашите партнерски односи, денеска се придружи и Месечината, што ви носи можност за расправии со саканата личност. Слушајте го советот на постара личност во семејството. Пазете се од настинки.

БЛИЗНАЦИ (22. 5 – 21. 6)

Спојот на Марс и Месечината во астролошката куќа на работата и здравјето ве предупредува да избегнувате расправии со жените. Саканата личност очекува да најдете време да разговарате за заеднички проблем. Опасност во сообраќајот.

РАК (22. 6 – 22. 7)

Со вашиот владетел Месечината блиску до Марс на астролошкото поле на љубовта, Ракот од третата деценија носи расправии со саканата личност, поради нивната посесивност и љубомора. Триго со Сатурн ви носи поддршка од постара жена во семејството.

ЛАВ (23. 7 – 22. 8)

Месечината во близина на Марс во четвртата астролошка куќа, негативно влијае на вашиот приватен живот, особено ако сте јулски Лав. Соработката со странци ви носи пари преку семеен или некој друг вид на приватен бизнис. Болка во грбот.

ДЕВИЦА (23. 8 – 22. 9)

Спојот на Сонцето и Меркур во астролошкото поле на работа ви носи договори со странци за профитабилни деловни аранжмани. Спојот на Марс и Месечината во Шкорпија ја охрабрува вашата сакана да разговараат за нешто важно за иднината заедно што е можно поскоро.

ВАГА (23. 9 – 22. 10)

Со затемнетото Сонце блиску до Меркур во вашиот знак, избегнувајте непотребни трошоци и внимавајте што потпишувате. Аспектите на вашиот владетел Венера, планетата на парите, влијаат на одложување на некои работи. Заладување на односите со партнерот.

СКОРПИЈА (23. 10 – 22. 11)

Спојот на Месечината и Марс во вашиот знак, под влијание на вашиот владетел Плутон, негативно влијае на вашиот однос со соработниците. Попладне ќе сретнете деловна личност, за која често патува. Внимание во сообраќајот.

СТРЕЛЕЦ (23.11 – 21.12.)

Во вашата астролошка куќа на препреки и ограничувања, денес се формира спојот на Месечината и Марс, симболи на емоции и љубомора, што може да ви донесе расправии со партнерот, поради неговата посесивност. Подложност на повреда.

ЈАРЕЦ (22 декември – 20 јануари)

Нагласениот знак на Шкорпија ви носи зголемување на заработката преку интелектуални работи и работи за работа со пари. Ќе ве разочара однесувањето на пријателот, со кој сте планирале заеднички бизнис. Внимавајте зад воланот.

ВОДОЛИЈА (21. 1 – 19. 2)

Со нагласена астролошка куќа на кариерата, можете да ја завршите реализацијата на некои проекти. Бидете повнимателни доколку планирате да вложувате пари во аранжмани со странци. Однесувањето на долгогодишниот партнер внесува тензија во вашата врска.

РИБИ (20. 2 – 20. 3)

Аспектите на Сатурн во вашиот знак со Марс и Месечината ви носат зголемување на приходите, доколку често патувате поради работа или соработувате со странци. Позицијата на Меркур, која владее со партнерските односи, бара да прифатите некаков компромис.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име