Дома Живот Дневен хороскоп за вторник, 9 јануари! Овенот го чека забранета љубовна врска,...

Дневен хороскоп за вторник, 9 јануари! Овенот го чека забранета љубовна врска, Девицата успех на работа

899
0

Дневен хороскоп за вторник, 9 јануари! Овенот го чека забранета љубовна врска, Девицата успех на работа

Секој хороскопски знак го очекува возбудлив ден, а Девицата покрај деловниот успех ќе има и здравствена стабилност.


ОВЕН
ЉУБОВ: Можна афера со некој за кој работите или некој со кој не би требало да имате романтична врска. БИЗНИС: Избегнувајте да инвестирате во партнерски бизниси. ЗДРАВЈЕ: Повреда на нозете или болки во екстремитетите.

БИК
ЉУБОВ: Ќе ви се допадне личноста со која споделувате интереси или ќе ви се развијат чувства кон некој што ви е цимер. РАБОТА: Ќе имате корист или успех, доколку се занимавате со креативност или маркетинг. ЗДРАВЈЕ: Настинка.

БЛИЗНАЦИ
ЉУБОВ: Влезете во нестабилен период кога се во прашање љубовните врски . РАБОТА: Добивка или пари од што било поврзано со транспортот и употребата на јазикот и комуникацијата. ЗДРАВЈЕ: Солидно.

РАК
ЉУБОВ: Чувствителни сте и тоа може да ви ја наруши рутината, но овој ден ќе ви донесе и возбудливи
настани. РАБОТА: Ќе има позитивни движења во оваа сфера. ЗДРАВЈЕ: Очекувајте подобрување на вашето здравје.


ЛАВ
ЉУБОВ: Вашите обиди да се опуштите и да уживате во љубовта ќе бидат спречени. РАБОТА: Можно е да имате административни или логистички проблеми. ЗДРАВЈЕ: Можни болки во пределот на грбот и склоност кон повреди воопшто.

ДЕВИЦА
ЉУБОВ: Можно е некој да ве собори од нозе, но таа личност ќе биде целосно погрешна за вас или некој што не е во состојба да ви даде стабилност. РАБОТА: Ве очекува успех или напредок во оваа сфера. ЗДРАВЈЕ: Стабилно.

ВАГА
ЉУБОВ: Потребен ви е позитивен и самоуверен партнер, некој кој не е посесивен или ситен. РАБОТА: Вести за службено патување кое ќе биде профитабилно или на друг начин корисен за вашата кариера . ЗДРАВЈЕ: Во многу добра здравствена состојба сте.

СКОРПИЈА
ЉУБОВ: Ќе ве интересира личност која не е толку страсна како вие. РАБОТА: Многу лесно го добивате она што го сакате, бидејќи знаете како да ги натерате луѓето да го прават тоа што го сакате. ЗДРАВЈЕ: Избегнувајте тешка храна.


СТРЕЛЕЦ
ЉУБОВ: Можна е афера со некој со кој работите или имате деловен однос. Ќе бидете многу стимулирани и заинтересирани за физички контакт. РАБОТА: Не ги занемарувајте вашите обврски. ЗДРАВЈЕ: Добро.

ЈАРЕЦ
ЉУБОВ: Сигурно ќе имате возбудливо сексуално искуство, ако ништо позначајно од тоа. РАБОТА: Избегнувајте конфликти на случајно место. Проблеми во тимската работа. ЗДРАВЈЕ: Намален имунитет.

ВОДОЛИЈА
ЉУБОВ: Денес ќе бидете многу сензуални, што ќе наиде на позитивен одговор, па уживањето во љубовта е
загарантирано. РАБОТА: Работата ќе бара соработка, тимска работа или креативност. ЗДРАВЈЕ: Можни проблеми со грлото.

РИБА
ЉУБОВ: Партнерот ќе ги наметне своите очекувања кои моментално не сте расположени да ги исполните. РАБОТА: Ќе бидете расипнички кога се справувате со сопствениот буџет. ЗДРАВЈЕ: Добро.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име