Дома Живот Дневен хороскоп за вторник, 5 март! Раковите чекаат филмска љубов, а еве...

Дневен хороскоп за вторник, 5 март! Раковите чекаат филмска љубов, а еве кој треба да внимава кога е работата во прашање

3075
0

Дневен хороскоп за вторник, 5 март! Раковите чекаат филмска љубов, а еве кој треба да внимава кога е работата во прашање

Секој хороскопски знак ќе има напорен ден, но Лавовите кои работат банкарство треба да бидат на стража.

Еве што може да очекува секој хороскопски знак :


ОВЕН
ЉУБОВ: Големите очекувања можат да ве направат незадоволни. РАБОТА: Можеби се дружите со моќни, па дури и опасни луѓе. Сега не ви е проблем да ги прекршите правилата. ЗДРАВЈЕ: Променливо.

БИК
ЉУБОВ: Можно е да започнете романса со некој со кој не треба да бидете. РАБОТА: Денеска лесно може да напредувате финансиски или да добиете нова работа. ЗДРАВЈЕ: Габични инфекции.

БЛИЗНАЦИ
ЉУБОВ: Ќе бидете расположени за платонски тип на врска. РАБОТА: Ќе имате некои нерационални инвестиции, па внимавајте како управувате со вашите средства. ЗДРАВЈЕ: Ментална криза.

РАК
ЉУБОВ: Ќе сонувате за филмска љубов , а може да се случи да ја најдете на неочекувано место. РАБОТА: Поволен ден за оние кои се занимаваат со уметност или работат во медиумите. ЗДРАВЈЕ: Хормонален дисбаланс.


ЛАВ
ЉУБОВ: Во овој период чувствата ви се поинтензивни од вообичаено, поради што можеби ќе сакате повеќе луѓе. РАБОТА: Ако работите банкарство, внимавајте. ЗДРАВЈЕ: Слабо.

ДЕВИЦА
ЉУБОВ: Доколку сте сами, ќе сретнете некој кој има многу сериозни намери. Можно е оваа личност да е значително постара од вас. РАБОТА: Ќе имате можности да ги искористите своите комуникативни вештини. ЗДРАВЈЕ: Стабилно.

ВАГА
ЉУБОВ: Можеби ќе откриете дека вашата избраничка има многу други опции и можности за љубов. РАБОТА: Работна стабилност без посебни настани. ЗДРАВЈЕ: Чувствителни.

СКОРПИЈА
ЉУБОВ: Денес може да доживеете љубов како од бајките. РАБОТА: Можно е да имате трошоци, но вашата финансиска состојба сепак ќе биде помалку критична од вообичаено. ЗДРАВЈЕ: Лош апетит.


СТРЕЛЕЦ
ЉУБОВ: Љубовта нема да ве интересира многу, енергијата ќе ја насочите на други области од животот. РАБОТА: Може да имате успех во високо професионална работа. ЗДРАВЈЕ: Инфекција на респираторниот тракт.

ЈАРЕЦ
ЉУБОВ: Ќе бидете многу заинтересирани за љубовта, но личноста со која сте не е. Затоа можеби ќе барате утеха на страна. РАБОТА: Лошите меѓучовечки односи ќе ви го уништат денот. ЗДРАВЈЕ: Солидно.

ВОДОЛИЈА
ЉУБОВ: Можете да постигнете ментална блискост со личноста која ви се допаѓа. БИЗНИС: Можно е да склучите договор, но може да пропадне во наредните денови. ЗДРАВЈЕ: Чувствително варење.

РИБА
ЉУБОВ: Ќе бидете пречувствителни и затоа ќе бегате во светот на имагинацијата од она што ќе го сватите како сурова реалност. РАБОТА: Ќе бидете неподготвени за справување со проблемите. ЗДРАВЈЕ: Чувствителни.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име