Дома Живот Дневен хороскоп за вторник, 5 декември! За Близнаците следи познанство од странство,...

Дневен хороскоп за вторник, 5 декември! За Близнаците следи познанство од странство, за Јарец недоразбирања во љубовна врска

3438
0

Дневен хороскоп за вторник, 5 декември! За Близнаците следи познанство од странство, за Јарец недоразбирања во љубовна врска

Ако вашиот хороскопски знак е Бик, ќе имате многу причини да бидете среќни денес.


ОВЕН
ЉУБОВ: За да бидете среќни, потребна ви е личност во која немате причина да се сомневате. РАБОТА: Можни се мали, но позитивни промени, особено ако се занимавате со јавна работа. ЗДРАВЈЕ: Солидно.


БИК
ЉУБОВ: Можно е да запознаете некој кој е исклучително привлечен. РАБОТА: Ништо ново на работното место. Ќе преовладува позитивен тренд. ЗДРАВЈЕ: Подобрување.

БЛИЗНАЦИ
ЉУБОВ: Можно е запознавање со некој од странство. Конструктивна комуникација и добар договор. РАБОТА: Ќе трошите пари импулсивно или ќе донесете избрзана одлука. ЗДРАВЈЕ: Добро.

РАК
ЉУБОВ: Можеби ќе развијат чувства кон некој што живее во ваша близина. РАБОТА: Не се чувствувате како да ја добивате вредноста што ја заслужувате. ЗДРАВЈЕ: Добро.


ЛАВ
ЉУБОВ: Денес е ден да го завршите започнатото, но не и да започнете ништо ново. РАБОТА: Очекувате успех и тоа ќе се случи, иако само делумно. ЗДРАВЈЕ: Многу добро.

ДЕВИЦА
ЉУБОВ: Нема да добиете се што ќе посакате, а нема ни да сфатите колку навистина имате среќа во љубовта. РАБОТА: Проблеми во партнерскиот бизнис и со недвижен имот. ЗДРАВЈЕ: Добро.

ВАГА
ЉУБОВ: Можни се позитивни промени во љубовниот и партнерскиот живот. РАБОТА: Добри услови за работа и поволна клима на работа. ЗДРАВЈЕ: Многу добро.

СКОРПИЈА
ЉУБОВ: Може да доживеете привремено исклучување поради патување или да имате врска на далечина. РАБОТА: Мали промени на работното место или со работниот процес. ЗДРАВЈЕ: Стабилно.


СТРЕЛЕЦ
ЉУБОВ: Потребна ви е постојана стимулација и нови можности за истражување. Не секој може да ве испрати. РАБОТА: Можеби ќе потпишете договор. ЗДРАВЈЕ: Стабилно.

ЈАРЕЦ
ЉУБОВ: Можни се мали недоразбирања со саканата личност. Покажете дека се грижите. РАБОТА: Можеби ќе добиете шанса да заземете подобра позиција. ЗДРАВЈЕ: Температура.

ВОДОЛИЈА
ЉУБОВ: Пријателски сте, што ви го олеснува воспоставувањето контакт, но го отежнува развојот на врските. РАБОТА: Може да се случи да заработите од работата. ЗДРАВЈЕ: Чувствително варење.

РИБА
ЉУБОВ: Вашата мрзливост ќе предизвика проблеми во вашата врска. Обидете се да покажете ентузијазам. РАБОТА: Може да имате успех во странскиот бизнис. ЗДРАВЈЕ: Многу добро

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име