Дома Живот Дневен хороскоп за вторник, 4 јуни! По вагите следи расправија со партнерот...

Дневен хороскоп за вторник, 4 јуни! По вагите следи расправија со партнерот – понудите за работа пристигнуваат до еден знак!

2208
0

Дневен хороскоп за вторник, 4 јуни! По вагите следи расправија со партнерот – понудите за работа пристигнуваат до еден знак!

Следува многу интересен астролошки ден.


ОВЕН
ЉУБОВ: Ако веќе сте во врска , новите можности за љубов би можеле да ја нарушат хармонијата на врската. Можеби имате тајна љубов. РАБОТА: Можете да добиете повеќе понуди за работа. ЗДРАВЈЕ: Добро.

БИК
ЉУБОВ: Ќе има напредок во комуникацијата со партнерот, што ќе доведе до подобрување на ситуацијата. РАБОТА: Стабилност на полето на кариерата или позитивна промена и напредок. ЗДРАВЈЕ: Влошување.

БЛИЗНАЦИ
ЉУБОВ: Можеби ќе бидете изненадени од силата на вашите емоции. И нормално, може да бидете заљубени, но сега сте особено романтични. РАБОТА: Ќе бидете посветени на работата и напредувањето . ЗДРАВЈЕ: Солидно.

РАК
ЉУБОВ: Можете да остварувате нови контакти, но ви треба време да се отворите кон другите. Ништо важно нема да се случи. РАБОТА: Можни се промени во работата и кариерата. ЗДРАВЈЕ: Добро.

ЛАВ
ЉУБОВ: Можни се изненадувања. Ќе имате контакт со некој кој ќе ве фасцинира. РАБОТА: Поволен ден за секаков вид маркетинг, особено за оние кои работат во ИТ секторот. ЗДРАВЈЕ: Многу добро.

ДЕВИЦА
ЉУБОВ: Доколку сте во долга врска или брак, ќе бидете незадоволни поради недостаток на поинтензивни емоции и страст. РАБОТА: Ќе има малку позитивен тренд во оваа сфера од животот. ЗДРАВЈЕ: Послабо.

ВАГА
ЉУБОВ: Проблеми за оние кои живеат со партнерот, бидејќи во куќата нема да има мир и можно е да се скарате. БИЗНИС: Ќе бидете полни со идеи, а сето тоа ќе биде поврзано со приватниот бизнис. ЗДРАВЈЕ: Болки во грлото.

СКОРПИЈА
ЉУБОВ: Во овој период може да ви се врати некоја личност од минатото или да се појави некоја постара личност која ќе ви се допадне. РАБОТА: Намален обем на работа. ЗДРАВЈЕ: Инфекција на грлото.

СТРЕЛЕЦ
ЉУБОВ: Доколку сте направиле промена во љубовниот живот во блиското минато, ќе имате тенденција да се вратите на старите патеки. РАБОТА: Блокада во сферата на кариерата, можно е влошување на условите за работа. ЗДРАВЈЕ: Чувствителни.

ЈАРЕЦ
ЉУБОВ: Не дозволувајте личните несигурности да ви ја уништат шансата за љубов. РАБОТА: Можна промена на работното место или промени во работниот процес. ЗДРАВЈЕ: Аритмија.

ВОДОЛИЈА
ЉУБОВ: Ќе размислувате за некој со кој имате мали шанси некогаш да имате врска. РАБОТА: Можен е успех во банкарството и манипулација со пари. ЗДРАВЈЕ: Добро.

РИБА
ЉУБОВ: Денес најмногу ќе жалите за минатото, за тоа како изгледале љубовните врски, за кои ќе имате идеализирана слика. БИЗНИС: Позитивни случувања. ЗДРАВЈЕ: Стабилно.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име