Дома Живот Дневен хороскоп за вторник, 28 ноември! Стрелецот ќе запознае некого преку пријател,...

Дневен хороскоп за вторник, 28 ноември! Стрелецот ќе запознае некого преку пријател, Вагите ќе бидат особено инспирирани на работа

2798
0

Дневен хороскоп за вторник, 28 ноември! Стрелецот ќе запознае некого преку пријател, Вагите ќе бидат особено инспирирани на работа

И додека другите сфери од животот ќе бидат под контрола, повеќето хороскопски знаци треба да се концентрираат на своето здравје.

ОВЕН
ЉУБОВ: Не сте особено фокусирани на љубовта , ќе се занимавате со други работи. РАБОТА: Работата би можела целосно да ве исцрпи и да ви го отежне успешното извршување. ЗДРАВЈЕ: Послабо.


БИК
ЉУБОВ: Не можете да очекувате позитивни настани деновиве. Можеби немате можност. РАБОТА: Можеби ќе имате поголеми проблеми доколку се занимавате со транспорт. ЗДРАВЈЕ: Габични инфекции.

БЛИЗНАЦИ
ЉУБОВ: Подготвени сте за договор, но можно е да не постигнете хармонија во љубовната врска. РАБОТА: Нема промени во кариерата . ЗДРАВЈЕ: Добро.

РАК
ЉУБОВ: Вашиот љубовен живот во моментов не е приоритет. РАБОТА: Ќе излезете во јавност на одреден начин, со помош на маркетинг или некоја форма на самопретставување. ЗДРАВЈЕ: Променливо.


ЛАВ
ЉУБОВ: Ги привлекувате другите, но и ги задушувате, особено ако никогаш не можат да се изразат од вас. РАБОТА: Добрата комуникација и соработка ќе ви донесат можности во бизнисот. ЗДРАВЈЕ: Солидно.

ДЕВИЦА
ЉУБОВ: Нема да сакате да започнувате ништо долгорочно. Можно е да флертувате со некој кој е многу постар од вас. РАБОТА: Ќе бидете премногу попустливи со луѓето кои работат за вас. ЗДРАВЈЕ: Солидно.

ВАГА
ЉУБОВ: Можна љубов со некој со кој сте блиски или со кои се познавате подолго време. РАБОТА: Ќе се инспирирате. Успех во забава, рекреација и самоизразување. ЗДРАВЈЕ: Проблеми со стомакот.

СКОРПИЈА
ЉУБОВ: Кога сте опседнати со нешто или некого, се друго игнорирате. Тоа негативно влијае на вашиот љубовен живот. РАБОТА: Денес е ден на промени. Тежок почеток. ЗДРАВЈЕ: Повреди.


СТРЕЛЕЦ
ЉУБОВ: Можно е да ви се допадне некој што ќе го запознаете преку пријател. РАБОТА: Овие денови сте многу бунтовни и тоа сигурно ќе ви направи проблеми на работа. ЗДРАВЈЕ: Чувствителен стомак.

ЈАРЕЦ.
ЉУБОВ: Може да се случи да ви се допадне некој што работи со вас. Тоа ќе биде невозвратена наклонетост. РАБОТА: Не ризикувајте. ЗДРАВЈЕ: Инфекција на респираторниот тракт.

ВОДОЛИЈА
ЉУБОВ: Ќе се трудите да бидете романтични, но нема да успеете. РАБОТА: Ќе бидете загрижени за иднината на вашата кариера и работа, бидејќи сте западнале во деловна криза. ЗДРАВЈЕ: Синузитис.

РИБА
ЉУБОВ: Можеби ви се допаѓа некој што спортува. РАБОТА: Успех во областа на туризмот и угостителството, како и превозот на патници и стоки. ЗДРАВЈЕ: Посетете лекар.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име