Дома Живот Дневен хороскоп за вторник, 28 мај! Девиците ги следи деловниот успех, еден...

Дневен хороскоп за вторник, 28 мај! Девиците ги следи деловниот успех, еден знак на пат кон раскинување!

3808
0

Дневен хороскоп за вторник, 28 мај! Девиците ги следи деловниот успех, еден знак на пат кон раскинување!

Ни претстои многу возбудлив ден, погледнете дали сега ѕвездите ви се наклонети.

ОВЕН

ЉУБОВ : Дисхармонија во врската. Треба да го држите вашиот темперамент под контрола. РАБОТА: Можни се мали недоразбирања со колегите или луѓето кои работат за вас. ЗДРАВЈЕ: Инфекции.

БИК

ЉУБОВ: Во блиска иднина можете да очекувате похармоничен љубовен живот, но денес ситуацијата ќе биде нестабилна. РАБОТА: Можни административни или логистички проблеми. ЗДРАВЈЕ: Габични инфекции.

БЛИЗНАЦИ

ЉУБОВ: Денес ќе бидете многу социјални и ќе воспоставите контакт со повеќе луѓе кои ќе ви се допаднат. РАБОТА: Ќе имате одредени проблеми во работниот процес или со надлежните. ЗДРАВЈЕ: Болки во грлото.

РАК

ЉУБОВ: Стресен ден, поради кој емотивно ќе бидете затворени за сите, вклучително и за партнерот. РАБОТА: Можно е да се занимавате со некоја зафатена работа. ЗДРАВЈЕ: Нервен стомак.

ЛАВ

ЉУБОВ: Можни нови познанства и нови контакти. Ќе бидете желни да остварите физички контакт со некого. РАБОТА: Ќе се занимавате со логистика или ќе одите на службен пат. ЗДРАВЈЕ: Слабо варење.

ДЕВИЦА

ЉУБОВ: Ќе ве интересира некој кој е доволно егзотичен што неговото друштво може да ви ги прошири хоризонтите. РАБОТА: Успех во образованието и спортот. ЗДРАВЈЕ: Проблеми со стомакот.

ВАГА

ЉУБОВ: Љубовниот живот ќе ви се сведе на комуникација и флерт, без посериозни настани. РАБОТА: Можна промена на финансиската состојба. ЗДРАВЈЕ: Променливо.

СКОРПИЈА

ЉУБОВ: Можна е страсна врска, но не и нешто што има изгледи да стане сериозна. РАБОТА: Внимавајте да не згрешите. ЗДРАВЈЕ: Солидно.

СТРЕЛЕЦ

ЉУБОВ: Ќе бидете посветени на љубовниот живот, па ќе има добри можности за романса. РАБОТА: Ќе се занимавате со недвижнини или приватен бизнис. ЗДРАВЈЕ: Многу добро.

ЈАРЕЦ

ЉУБОВ: Нема да има важни настани во љубовниот живот, но ќе има нови и ветувачки контакти. РАБОТА: Можна промена на работното место или проблеми со претпоставените. ЗДРАВЈЕ: Гастритис.

ВОДОЛИЈА

ЉУБОВ: Љубовниот живот ќе ви биде нестабилен бидејќи ќе барате слобода од обврзувачките врски. РАБОТА: Можни проблеми во приватниот бизнис или во сферата на финансиите. ЗДРАВЈЕ: Многу добро.

РИБА

ЉУБОВ: Многу повеќе ве интересира работата отколку љубовниот живот. РАБОТА: Ќе уживате во малку попозитивен тренд, но не очекувајте важни промени и настани. ЗДРАВЈЕ: Солидно.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име