Дома Живот Дневен хороскоп за вторник, 24 октомври! Скорпиите и Рибите ги чека афера,...

Дневен хороскоп за вторник, 24 октомври! Скорпиите и Рибите ги чека афера, а Близнаците ги чека парична инфузија

728
0

Дневен хороскоп за вторник, 24 октомври! Скорпиите и Рибите ги чека афера, а Близнаците ги чека парична инфузија

Еве што може да очекува секој хороскопски знак :


ОВЕН
ЉУБОВ : Нестабилноста на љубовната врска кај Овните кои се во долга врска. Слободните Овен може да очекуваат возбудлив ден. РАБОТА: Продажба/купување на недвижен имот или преселба на канцеларија. ЗДРАВЈЕ: Многу добро.

БИК
ЉУБОВ: Ќе бидете немирни и непристојни, што ќе ви направи проблеми доколку веќе сте во врска.
РАБОТА : Доколку барате нова работа во овој период, постои шанса да ја најдете, бидејќи ова е време за промени и иновации. ЗДРАВЈЕ: Хормонален дисбаланс.

БЛИЗНАЦИ
ЉУБОВ: Повеќе сте фокусирани на некои други области од животот, љубовта нема да ви биде приоритет. РАБОТА: Успех во се што е поврзано со финансии, подобра заработка или инфузија на готовина. ЗДРАВЈЕ : Внимавајте што јадете.

РАК
ЉУБОВ: Во овој период ќе уживате во вести и изненадувања, што не е нешто во што нормално уживате. РАБОТА: Можна позитивна промена во оваа сфера или успех. ЗДРАВЈЕ: Нервен стомак.


ЛАВ
ЉУБОВ: Необјаснивиот гнев што се акумулира во вас ќе предизвика конфузија во вашата љубовна врска. РАБОТА: Поволен ден за оние чија работа бара високо ниво на енергија, како што се професионалните спортисти. ЗДРАВЈЕ: Повреди.

ДЕВИЦА
ЉУБОВ: Иако не е ваше време за љубов, денешниот ден би можел да ви донесе убави искуства во оваа сфера. РАБОТА: Поволен ден за оние кои бараат работа, бидејќи постои можност да се најде. ЗДРАВЈЕ: Проблеми со стомакот.

ВАГА
ЉУБОВ: Ќе ве привлекуваат луѓе кои имаат врска со странство, а со тие луѓе најлесно ќе можете да воспоставите врска. РАБОТА: Можна промена на претпоставените. Промени на повисоки нивоа. ЗДРАВЈЕ: Проблеми со кожата.

СКОРПИЈА
ЉУБОВ: Можно е да имате афера на патување или да се заљубите во некој што ќе го сретнете додека патувате. РАБОТА: Ќе имате голема желба за работа во странство. ЗДРАВЈЕ: Солидно здравје сте.


СТРЕЛЕЦ
ЉУБОВ: Повеќе ќе бидете заинтересирани за излегување и забава; ќе имате можности за истото. Сето тоа ќе донесе можности за љубов и уживање. РАБОТА: Не позајмувајте пари. Ќе мора да отпишете некои долгови. ЗДРАВЈЕ: Со лоша здравствена состојба сте.

ЈАРЕЦ
ЉУБОВ: Можно е да ви се допадне некој со кој ќе имате само виртуелен контакт.
РАБОТА: Проблеми во партнерскиот бизнис, можно раскинување на партнерството и правни проблеми. ЗДРАВЈЕ: Склони кон габични инфекции.

ВОДОЛИЈА
ЉУБОВ: Можно е да ви се допадне некој со кој работите или некој што ќе го запознаете на работа и преку работа. РАБОТА: Ќе има некои позитивни промени на работното место, или кадровски промени. ЗДРАВЈЕ: Чувствителни.

РИБА
ЉУБОВ: Можно е да имате кратка врска, но не и стабилна љубовна врска. Чувствата брзо ќе се разгорат, но исто толку брзо ќе изумрат. РАБОТА: Поволен период за оние кои се занимаваат со интелектуална работа. ЗДРАВЈЕ: Во нестабилна здравствена состојба сте.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име