Дома Живот Дневен хороскоп за вторник, 23 април! Биковите започнуваат тајна романса, а еве...

Дневен хороскоп за вторник, 23 април! Биковите започнуваат тајна романса, а еве чие здравје ќе биде слаба точка

3867
0

Дневен хороскоп за вторник, 23 април! Биковите започнуваат тајна романса, а еве чие здравје ќе биде слаба точка

Од сите хороскопски знаци, Лавовите треба посебно да внимаваат на своето здравје.


ОВЕН
ЉУБОВ: Ќе бидете многу активни и социјални, што ќе создаде добри можности за комуникација со личноста која ви се допаѓа. РАБОТА: Лесно ќе се справувате со проблемите. ЗДРАВЈЕ: Добро.

БИК
ЉУБОВ: Можно е да започнете романса со некој што не треба, тајна романса. РАБОТА: Можеби ќе напредувате финансиски или ќе добиете понуда. ЗДРАВЈЕ: Променливо.

БЛИЗНАЦИ
ЉУБОВ: Можно е да не бидете искрени и одговорни и тоа да создаде проблем во вашата врска. РАБОТА: Ќе бидете многу инспирирани, што е добро за сите креативци. ЗДРАВЈЕ: Избегнувајте алкохол.

РАК
ЉУБОВ: Лесно можете да постигнете емотивна блискост со личноста која ви се допаѓа. РАБОТА: Ќе имате нерационални инвестиции. Внимавајте како ракувате со средствата. ЗДРАВЈЕ: Проблеми со стомакот.


ЛАВ
ЉУБОВ: Чувствата ви се поподелени од вообичаено, а можеби ќе ви се допаднат повеќе личности во исто време. РАБОТА: Ако работите банкарство, внимавајте. ЗДРАВЈЕ: Послабо.

ДЕВИЦА
ЉУБОВ: Големите очекувања можат да ве направат незадоволни од моменталната ситуација, што ќе го навреди вашиот партнер, доколку го имате. РАБОТА: Не ви пречи да ги прекршите правилата. ЗДРАВЈЕ: Солидно.


ВАГА
ЉУБОВ: Ќе сонувате да доживеете филмска љубов , а она што ќе се случи е да стекнете две симпатии. РАБОТА: Поволен ден за оние кои се занимаваат со уметност. ЗДРАВЈЕ: Хормонален дисбаланс.

СКОРПИЈА
ЉУБОВ: Можен флерт, но веројатно ништо повеќе од тоа. РАБОТА: Можно е во последно време да сте невнимателни со парите и сега да зажалите. ЗДРАВЈЕ: Послаб апетит.


СТРЕЛЕЦ
ЉУБОВ: Очекувајте добро време, бидејќи сигурно ќе имате можности за излегување; можеби со личноста што ви се допаѓа. БИЗНИС: Проблеми поврзани со приватен бизнис и недвижен имот. ЗДРАВЈЕ: Настинка.

ЈАРЕЦ
ЉУБОВ: Можете да постигнете ментална блискост со личноста која ви се допаѓа. РАБОТА: Можно е да склучите договор или да потпишете договор кој нема да биде во ваша корист. ЗДРАВЈЕ: Чувствително варење.

ВОДОЛИЈА
ЉУБОВ: Ќе измешате пријателство и љубов, поради што ќе создадете конфузија во двете сфери од животот. РАБОТА: Социјалните врски ќе ги искористите за да поттикнете проект. ЗДРАВЈЕ: Солидно.

РИБА
ЉУБОВ: Ќе сфатите дека вашата симпатија има многу други можности за љубов и нема да бидете сигурни кого ќе изберат. РАБОТА: Нема посебни настани во оваа сфера. ЗДРАВЈЕ: Чувствителни.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име