Дома Живот Дневен хороскоп за вторник, 21 ноември! Лавовите ќе се заљубат во погрешна...

Дневен хороскоп за вторник, 21 ноември! Лавовите ќе се заљубат во погрешна личност, Ракот го следи добивка

3033
0

Дневен хороскоп за вторник, 21 ноември! Лавовите ќе се заљубат во погрешна личност, Ракот го следи добивка

Лавовите ќе бидат изневерени од интуицијата, а можат целосно да проценат погрешно некој што ќе им се допадне. Ретки се можностите за напредување на работа, но барем можат да сметаат на стабилност.

Еве што го чека секој од хороскопските знаци денес.


ОВЕН
ЉУБОВ : По турбуленциите од претходните денови доаѓа времето на договор. Поволен ден за љубов. РАБОТА : Ќе згрешите на работа затоа што ќе ви биде расеан. ЗДРАВЈЕ : Солидно.

БИК
ЉУБОВ: Немате навика да изневерувате, но дури и вие можете да изневерувате доколку ви се укаже прилика. РАБОТА: Оптоварување на непланирани трошоци или задоцнета плата. ЗДРАВЈЕ: Чувствително грло.

БЛИЗНАЦИ
ЉУБОВ: Разиграноста на вашето дете ќе ја воодушеви избраната личност. РАБОТА: Можно е да влезете во партнерски бизнис. ЗДРАВЈЕ: Ви треба повеќе сон.

РАК
ЉУБОВ: Најважно ви е семејството, поради што ви е потребна стабилност во љубовниот живот. РАБОТА: Можно е да ги добиете парите што ги очекувате. ЗДРАВЈЕ: Бавно варење.


ЛАВ

ЉУБОВ: Интуицијата ќе ве изневери и можете целосно погрешно да процените некој на кој ќе му се допаднете. РАБОТА: Иако можностите за напредување се ретки, барем можете да сметате на стабилност. ЗДРАВЈЕ: Послабо.

ДЕВИЦА
ЉУБОВ: Во овој период се стремите кон заедништво и се што овозможува хармоничен однос со партнерот. РАБОТА: Ќе изгубите пари или ќе ги трошите нерационално. ЗДРАВЈЕ: Проблеми со стомакот.

ВАГА
ЉУБОВ: Никогаш не сте непромислени и нечувствителни на туѓите чувства, поради што понекогаш ве искористуваат. РАБОТА: Можни правни проблеми и сообраќајни прекршоци. ЗДРАВЈЕ: Габични инфекции.

СКОРПИЈА
ЉУБОВ: Можно е, надвор од секоја причина, да ви се допадне некој кој е супериорен од вас или надвор од вашата лига. РАБОТА: Ќе имате големи финансиски проблеми или грижи. ЗДРАВЈЕ: Стабилно.


СТРЕЛЕЦ
ЉУБОВ: Ќе имате проблеми со воспоставувањето хармонија во љубовната врска бидејќи имате тенденција да се расправате. РАБОТА: Проблеми на работа поради нејасни цели или барања од претпоставените. ЗДРАВЈЕ: Болки во грлото.

ЈАРЕЦ
ЉУБОВ: Ги одмерувате вашите намери, преанализирате и се сомневате кога треба да имате повеќе верба во љубовта. БИЗНИС: Можеби ќе имате проблем во партнерскиот бизнис. ЗДРАВЈЕ: Намален имунитет.

ВОДОЛИЈА
ЉУБОВ: Поволен ден за позрелите припадници на знакот, додека помладите ќе бидат незадоволни од својата емотивна ситуација. РАБОТА: Проблеми во работниот процес. ЗДРАВЈЕ: Кивање.

РИБА
ЉУБОВ: Бидете поотворени и појасни во комуникацијата, во спротивно ќе предизвикате проблеми во љубовниот живот. РАБОТА: Можни мали промени и нестабилност на работата. ЗДРАВЈЕ: Многу добро.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име