Дома Живот Дневен хороскоп за вторник, 19 март! Девиците ги оживуваат старите чувства, Јарците...

Дневен хороскоп за вторник, 19 март! Девиците ги оживуваат старите чувства, Јарците ги следи помала парична добивка

3722
0

Дневен хороскоп за вторник, 19 март! Девиците ги оживуваат старите чувства, Јарците ги следи помала парична добивка

Од сите хороскопски знаци, Рибите ќе бидат оние на кои сè ќе им оди баш како што треба.


ОВЕН
ЉУБОВ: Можеби вашето незадоволство ќе излезе на површина и ќе ви ја расипе врската. РАБОТА: Ќе бидете полни со енергија и идеи, особено оние поврзани со приватното претприемништво. ЗДРАВЈЕ: Настинка.

БИК
ЉУБОВ: Можно е да имате чувства кон некој од вашиот круг на пријатели, но ќе се плашите да ги покажете. РАБОТА: Ќе наидете на пречки на кариерата. ЗДРАВЈЕ: Болки во грлото.

БЛИЗНАЦИ
ЉУБОВ: Ќе присуствувате на голем собир на кој ќе запознаете некој кој ќе ве привлече. РАБОТА: Ништо нема да ви биде тешко да направите за да ги реализирате вашите планови. ЗДРАВЈЕ: Послабо.

РАК
ЉУБОВ: Имате променлива среќа во љубовта , па затоа треба да внимавате работите да не тргнат надолу. РАБОТА: Успех во банкарството и манипулација со туѓи пари. ЗДРАВЈЕ: Добро.


ЛАВ
ЉУБОВ: Денес ќе имате можности да бидете во контакт со различни луѓе, што може да биде поволно доколку барате љубов. РАБОТА: Можно е да имате проблем во работниот процес. ЗДРАВЈЕ: Алергија.

ДЕВИЦА
ЉУБОВ: Ќе почувствувате потреба да се вратите во минатото со своите мисли, а можеби и некои стари чувства ќе оживеат . РАБОТА: Ќе имате проблеми доколку се занимавате со приватен бизнис. ЗДРАВЈЕ: Променливо.

ВАГА
ЉУБОВ: Може да дојде до ескалација на проблемите во врската, бидејќи личноста со која сте е самоволна и нетолерантна. РАБОТА: Можеби имате административни проблеми. ЗДРАВЈЕ: Проблеми со кожата.

СКОРПИЈА
ЉУБОВ: И денес нема да имате среќа во љубовта, но наскоро ќе излезете од лош период. РАБОТА: Ќе бидете многу комуникативни, што можете да го искористите како предност во бизнисот. ЗДРАВЈЕ: Стабилно.


СТРЕЛЕЦ
ЉУБОВ: Можно е конечно да имате можности за љубов, или барем за флерт. Влегувате во малку поповолен период. РАБОТА: Ви недостига енергија и прилично сте оптоварени со обврски. ЗДРАВЈЕ: Слабо.

ЈАРЕЦ
ЉУБОВ: Ќе бидете расположени за дружење, но не и за влегување во врска. БИЗНИС: Малку неповолен ден за финансии бидејќи е можен непланиран трошок, но истовремено и помал профит. ЗДРАВЈЕ: Солидно.

ВОДОЛИЈА
ЉУБОВ: Денеска ќе имате многу контакти со луѓе, што секогаш може да доведе до неформална врска. РАБОТА: Мали промени на подобро. Парите ќе ги трошите импулсивно. ЗДРАВЈЕ: Болки во грлото.

РИБА
ЉУБОВ: Влегувате во фаза кога точно ќе знаете што да направите за да ја освоите личноста што ја сакате. РАБОТА: Во вас ќе се разбуди ентузијазмот, како и вашето вродено претприемништво. ЗДРАВЈЕ: Добро.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име