Дома Живот Дневен хороскоп за вторник, 17 октомври! Близнаците ги кријат чувствата, Лавовите добиваат...

Дневен хороскоп за вторник, 17 октомври! Близнаците ги кријат чувствата, Лавовите добиваат примамлива понуда и што ги чека Водолиите

519
0

Дневен хороскоп за вторник, 17 октомври! Близнаците ги кријат чувствата, Лавовите добиваат примамлива понуда и што ги чека Водолиите

Секој хороскопски знак ќе има интересен ден, но водолијата ќе има значителен успех на деловен план.


ОВЕН
ЉУБОВ: Имањето многу можности за љубов ве разгали и затоа ќе станете премногу пребирливи. РАБОТА: Лесен пристап до финансиска помош. ЗДРАВЈЕ: Висок шеќер во крвта.

БИК
ЉУБОВ: Не е особено поволен период за љубов и хармонија, но доколку сте сами, можно е да сретнете некој кој ќе ве привлече. БИЗНИС: Можете да започнете сопствен бизнис. ЗДРАВЈЕ: Солидно.

БЛИЗНАЦИ
ЉУБОВ: Можно е да ги криете чувствата од личноста која ви се допаѓа или да имате тајна врска. РАБОТА: Можни проблеми од правен карактер. ЗДРАВЈЕ: Габични инфекции.

РАК
ЉУБОВ: Лошата или многу нејасна комуникација со личноста која ви се допаѓа може да доведе до недоразбирања. РАБОТА: Добивка од водење приватен бизнис . ЗДРАВЈЕ: Послабо.


ЛАВ
ЉУБОВ: Можна љубов со некој што ќе го запознаете преку пријател. РАБОТА: Можно е да добиете атрактивна понуда или да направите промена во кариерата. ЗДРАВЈЕ: Проблеми со стомакот.

ДЕВИЦА
ЉУБОВ: Ќе ве интересира некој кој е далеку и има многу дилеми околу тоа. РАБОТА: Можни се кадровски промени на работа. ЗДРАВЈЕ: Добро.

ВАГА
ЉУБОВ: Ќе претерувате во се, па и во очекувањата од љубовниот живот. Поради ова, работите можат да тргнат надолу. РАБОТА: Негрижа при ракување со пари. ЗДРАВЈЕ: Хормонален дисбаланс.

СКОРПИЈА
ЉУБОВ: Самодовербата ќе ви биде на високо ниво, што за многумина е многу привлечна особина. РАБОТА: Можете да добиете помалку пари од недвижен имот. ЗДРАВЈЕ: Стабилно.


СТРЕЛЕЦ
ЉУБОВ: Доколку сте во врска и понатаму ќе има збунетост и сомнеж, а доколку сте сингл можеби ќе ви се допаднат повеќе од една личност. РАБОТА: Ќе ве загрози и нечесноста на деловниот партнер. ЗДРАВЈЕ: Чувствителни.

ЈАРЕЦ
ЉУБОВ: Ќе имате можност да остварите контакт со некој кој живее во странство. РАБОТА: Можна извесна добивка или зголемен паричен тек, но и прекумерно трошење. ЗДРАВЈЕ: Габични инфекции.

ВОДОЛИЈА
ЉУБОВ: Повеќе ќе ве интересираат слободни врски и пријателство отколку сериозни комбинации. РАБОТА: Успех во работата со пријателите и во работата во ИТ секторот. ЗДРАВЈЕ: Многу добро.

РИБА
ЉУБОВ: Денеска нема да имате можност да се посветите на љубовниот живот, ќе бидете преокупирани со други работи. РАБОТА: Ќе имате административни проблеми. ЗДРАВЈЕ: Проверете ја вашата крвна слика.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име