Дома Живот Дневен хороскоп за вторник, 12 септември! Одличен ден за љубов за Стрелец,...

Дневен хороскоп за вторник, 12 септември! Одличен ден за љубов за Стрелец, за веридба за Водолиите, а еве кој чека парична добивка

665
0

Дневен хороскоп за вторник, 12 септември! Одличен ден за љубов за Стрелец, за веридба за Водолиите, а еве кој чека парична добивка

Ретроградниот Меркур наскоро ќе го промени својот тек, што веќе го чувствуваат некои хороскопски знаци, на кои среќата им се насмевнува и во љубовта и во бизнисот.
Еве што може да очекува секој хороскопски знак :


ОВЕН
ЉУБОВ: Можни се проблеми во врската поради нервоза и нетрпеливост. Ќе ги повредите чувствата на партнерот. РАБОТА: Ќе имате многу прогресивни идеи поврзани со работата. ЗДРАВЈЕ: Повреди.

БИК
ЉУБОВ: Ќе имате проблем да ја одржите стабилноста во љубовниот живот, особено ако сте во брак или во долга врска. РАБОТА: Поволен период за занимавање со креативна работа. ЗДРАВЈЕ: Габични инфекции.

БЛИЗНАЦИ
ЉУБОВ: Партнерот ќе ви приреди пријатно изненадување кое ќе ве направи поромантични од вообичаено. РАБОТА: Поволна ситуација во кариерата, можете да напредувате. ЗДРАВЈЕ: Многу добро.

РАК
ЉУБОВ: Имате шанса да запознаете некој кој многу ќе ви се допадне, но со кој нема да можете да остварите врска. РАБОТА: Можни промени, некои многу стресни. ЗДРАВЈЕ: Проблеми со стомакот.


ЛАВ
ЉУБОВ: Ќе имате премногу можности за љубов и уживање, што ќе ги подигне вашите очекувања на многу високо ниво. РАБОТА: Промени во работните услови и технички проблеми. ЗДРАВЈЕ: Послабо.

ДЕВИЦА
ЉУБОВ: Вашиот љубовен живот не ги исполнува вашите очекувања, но треба да размислите дека тие очекувања можеби се нереални. РАБОТА: Очекувајте нестабилност. Преместување во канцеларија. ЗДРАВЈЕ: Солидно.

ВАГА
ЉУБОВ: Може да се случи некои непредвидени околности да ве одвојат од саканата личност. РАБОТА: Можни административни проблеми, смена на претпоставени. ЗДРАВЈЕ: Променливо.

СКОРПИЈА
ЉУБОВ: Ќе имате проблем да воспоставите континуитет и стабилност, но тоа е само фаза. БИЗНИС: Без промени во оваа сфера ќе продолжи трендот што преовладува. ЗДРАВЈЕ: Спортски повреди.


СТРЕЛЕЦ
ЉУБОВ: Ова е одличен ден за наоѓање љубов доколку сте сингл и хармонија во љубовниот живот доколку веќе сте во врска. РАБОТА: Ќе бидете многу фокусирани на оваа сфера од животот. ЗДРАВЈЕ: Солидно.

ЈАРЕЦ
ЉУБОВ: Љубовниот живот ќе ви биде нестабилен поради емотивното затворање на партнерот или немањето можности доколку сте сами. РАБОТА: Проблеми во работата со други луѓе. ЗДРАВЈЕ: Чувствителни.

ВОДОЛИЈА
ЉУБОВ: Се наоѓате во период кој е поволен за веридба или брак. РАБОТА: Поволен период за оние кои се занимаваат со креативни занимања и убавина. ЗДРАВЈЕ: Нервен стомак.

РИБИ
ЉУБОВ: Сакајте со помлада личност или со некој кој е многу млад. РАБОТА: Ќе има одредени кадровски промени во компанијата во која работите. ЗДРАВЈЕ: Стабилно.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име