Дома Здравје ДЕТОКСИКАЦИЈА ВО ВОДА: 2 ЛЕТНИ ПИЈАЛОЦИ

ДЕТОКСИКАЦИЈА ВО ВОДА: 2 ЛЕТНИ ПИЈАЛОЦИ

4984
0

ДЕТОКСИКАЦИЈА ВО ВОДА: 2 ЛЕТНИ ПИЈАЛОЦИ
Во оваа статија ќе ви дадеме рецепти за отстранување на масните наслаги со вода. Тие ќе ја зголемат енергијата и ќе го подобрат општото здравје. Но, тоа не е се, тие ќе ви помогнат и да го стопите салото на стомакот.

Прочитајте ги овие рецепти и детоксирајте го вашето тело:

 1. Детоксикација со вода


Компоненти:

 • 2 литри вода
 • 1 среден лимон, сецкан
 • 12 листови нане
 • 1 лажичка ѓумбир, рендан
 • 1 средна краставица, сечкана

Подготовка:

Додадете ги сите состојки во голем бокал. Оставете го преку ноќ за да се спојат вкусовите. Пијте вода за детоксикација наутро за да ги елиминирате токсините и лесно да изгубите тежина.

 1. Детоксикација со вода

Компоненти:

 • мраз
 • 2 литри вода
 • 2 листови нане
 • 1 мандарина, сечкана
 • 6 кришки грејпфрут
 • 1/2 краставица, сечкана

Подготовка:

Погрижете се добро да ги измиете состојките пред да ги исецкате. Додадете ги во водата и оставете ги да го впијат остатокот 2 часа. Промешајте и пијте во текот на денот.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име