Дома Твој готвач ДЕСЕРТ ТОРТА СО ТРИ СОСТОЈКИ…вкусна и практична за правење

ДЕСЕРТ ТОРТА СО ТРИ СОСТОЈКИ…вкусна и практична за правење

7911
0

ДЕСЕРТ ТОРТА СО ТРИ СОСТОЈКИ…вкусна и практична за правење

СОСТОЈКИ:
2 пакувања пудинг од какао
1 литар млеко
3 пакувања петитбер бисквити

ПОДГОТОВКА
Во соодветно тенџере се додава пудингот и млекото и се варат мешајќи додека не зоврие и згусне.
Во поголем сад ставете ги бисквитите и скршете ги со раце.
Во бисквитите додадете го пудингот и измешајте.
Распоредете го растегливот филм во соодветниот калап. Одозгора се додава смесата со пудинг-бисквит, се покрива со фолија и се остава во замрзнувач 3-4 часа.
Извадете го нашиот замрзнат десерт од калапот и одвојте го од филмот за растегнување.
Украсете го со растопено чоколадо и послужете.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име