Дома Здравје Дали страдате од жегавици? Изгаснете го на сосема природен начин со овој...

Дали страдате од жегавици? Изгаснете го на сосема природен начин со овој напиток

879
0

Дали страдате од жегавици? Изгаснете го на сосема природен начин со овој напиток

Честите металоиди се најчестиот симптом на рефлукс на киселина.

Други знаци и симптоми вклучуваат регургитација на храна или кисели течности, тешкотии при голтање, кашлање, отежнато дишење и болка во градите.
Ова особено се случува кога лежиме навечер.

Обидете се да јадете помали оброци и избегнувајте храна која предизвикува металоиди, како што се пржена или мрсна храна, чоколадо и нане.

Избегнувањето на алкохол и никотин исто така може да помогне, а исто така дава добри резултати.

А денес ќе ви го претставиме најдобриот домашен напиток кој ќе ви помогне да ги ублажите сите симптоми на жегавици!

Потребни состојки: 1 компир, 1 јаболко

И еве едноставни упатства за подготовка:

Прво, излупете го компирот, а потоа процедете го сокот од компири со помош на газа и истурете го во чаша. Истата постапка користете ја и за сок од јаболко.

После тоа, измешајте ги и пијте ја оваа смеса 2 пати секој ден.
Секогаш пијте го овој домашен сок околу 1 час пред оброкот. Многу брзо ќе забележите позитивни резултати.

Се исплати да се подготви, малку работи се толку ефикасни за проблеми со желудочната киселина. Пробајте го овој пијалок.

За секаво користење на народна медицина секогаш консултирајте се со вашиот личен лекар.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име