Дома Интересно Дали знаете зошто скоро сите корпи за алишта имаат дупки?

Дали знаете зошто скоро сите корпи за алишта имаат дупки?

129
0


Постои добра причина за тоа.

Сите знаеме дека скоро сите корпи за алишта има дупки, но дали некогаш сте се запрашале зошто е тоа така? Патриша Ричардсон, експерт за перење алишта, ја откри причината за ваквиот дизајн.

Како што вели, дупките се таму затоа што го олеснуваат носењето на корпата кога е полна со перена облека. Како резултат, се повеќе се произведуваат плетени корпи, кои не се тешки сами по себе, особено кога се полни со влажна облека.

Исто така корпите за алишта, повеќето од нив имаат дупки или отвор поради вентилација. Ова спречува формирање на влага и непријатни мириси.

Претходна објаваОва се најчестите лаги за хороскопските знаци
Следна објаваРимскиот Колосеум го отвора своето подземје за посетителите за прв пат во историјата…

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име