Дома Здравје Дава енергија:Пијалок од три состојки јак како кафето

Дава енергија:Пијалок од три состојки јак како кафето

1279
0

Дава енергија:Пијалок од три состојки јак како кафето

На сите ни е потребна вистинска „бомба“ од утринска пијачка која инстантно ќе не разбуди. Сега имаме можност да го направиме тоа брзо и лесно!
Состојки:
Вода, 3 лимони, 4 јаболка


Подготовка:
Во сад со вода ставете два исечени лимони и три јаболка исечени на прстени, оставете да зоврие. Во меѓувреме на дното на бокалот ставете кришки од еден лимон и едно јаболко. Кога смесата во тенџерето ќе зоврие, извадете го овошјето и покријте го со зовриена вода. Оставете да се излади и уживајте во освежителниот пијалок!

Претходна објаваВИКЕНД ХОРОСКОП ОД 17 ДО 19 НОЕМВРИ: Вага, ставете се на прво место – Риби, прифатете ја сугестија на блиски луѓе
Следна објаваШто е астигматизам и кои се неговите симптоми?

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име