Дома Здравје Го освои светот со брзина на светлината: Напиток кој отстранува 5 сантиметри...

Го освои светот со брзина на светлината: Напиток кој отстранува 5 сантиметри од половината за 7 дена

555
0

Го освои светот со брзина на светлината: Напиток кој отстранува 5 сантиметри од половината за 7 дена

Иако летото е речиси завршено, одржувањето на линијата е важно и во другите сезони. Всушност, никогаш не е доцна да се справите со вашата линија. Можеби сте пробале бројни магични напивки, но веднаш да ви кажеме дека оваа не го обиколи светот без причина.

Тајната лежи во тоа што е ефикасен и лесен за подготовка.

Се подготвува од само три состојки. Сите три се докажани согорувачи на маснотии и го забрзуваат метаболизмот. Со мала корекција на исхраната и овој напиток, килограмите полека ќе ги снема, а најдоброто од критичните области како што е стомакот. Можно е да изгубите до 5 сантиметри во обем во првите 7 дена.

Компоненти:

1 лажица зелен чај

1 стапче цимет

3 ловорови листови

800 мл вода

Начин на подготовка:

Се вари водата, се трга од оган, па се додава стапчето цимет, ловоровиот лист и зелениот чај. Покријте и оставете да отстои 15 минути, па процедете.

Како да пиете:

Чајот се пие три пати на ден, секое утро по будењето, на празен стомак, како и пред ручек и пред спиење.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име