Дома Здравје Го намалува КРВНИОТ ПРИТИСОК и лечи главоболки

Го намалува КРВНИОТ ПРИТИСОК и лечи главоболки

792
0

Го намалува КРВНИОТ ПРИТИСОК и лечи главоболки: Со физиолошки раствор ќе ги решите овие проблеми за само ДВАЕСЕТ минути.

Овој домашен третман може да ги излечи вашите главоболки, да го регулира крвниот притисок,се што е потребно е малку време
Солениот раствор ќе го користите кога треба итно да го намалите крвниот притисок и ќе го направите на следниов начин:

Растворете две рамни лажици сол во 250 ml топла вода (60-70°C).
Ова ви дава осумпроцентен солен раствор кој треба да го користите за да натопите компрес од газа, најдобро би било да користите што е можно погуста газа.

Докторот му дијагностицирал ДИЈАБЕТЕС, ВЕДНАШ ја елиминирал оваа ЛОША навика и промената била неверојатна

Измијте се со топла вода, вклучувајќи ги ушите и вратот, а потоа нанесете натопени облоги на тие места и завиткајте ја целата глава со мека, тенка марама.
Опуштете се и легнете околу 20 минути, а потоа полека извадете ги облогите и повторно измијте.
Солените облоги може да се користат и за намалување на отокот на нозете.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име