Дома Твој готвач ГОТОВИ ЗА 10 МИНУТИ: Кисели пиперки без готвење или конзерванси

ГОТОВИ ЗА 10 МИНУТИ: Кисели пиперки без готвење или конзерванси

12127
0

ГОТОВИ ЗА 10 МИНУТИ: Кисели пиперки без готвење или конзерванси

Кисели пиперки без готвење или конзерванси – брзо и лесно се прави.

Состојки:
2 кг пиперки
бибер, лук, малку магдонос
Подготовка:
Наполнете ги теглите од 1 литар (3 мали тегли) со пиперки, заедно со додадените зачини.
Во секоја тегла додадете

  • 1 мала лажичка шеќер
  • 2 мали лажички сол
  • 4 лажици алкохолен оцет 9%

На крајот наполнете ја теглата со топла вода до врвот.

Затворете ги теглите топли.

Сите детали од подготовката погледнете ги во видеото:

Извор:youtube

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име