Дома Живот Голем месечен хороскоп за јуни 2024 година: Среќата и можностите доаѓаат кај...

Голем месечен хороскоп за јуни 2024 година: Среќата и можностите доаѓаат кај сите, а љубовта и славата само на еден знак

1029
0

Голем месечен хороскоп за јуни 2024 година: Среќата и можностите доаѓаат кај сите, а љубовта и славата само на еден знак

Што предвидува хороскопот за јуни 2024 година? Сè уште сме во сезоната на Близнаци, сезона на љубопитност и отвореност, прифаќање и разбирање на различностите. Ако сте збунети, несигурни или заглавени на вашиот животен пат… астролошките прогнози можат да ви помогнат да се подготвите. Предвидувањата налагаат дека јуни носи комбинација на среќа и можности за сите хороскопски знаци. Космосот го започнува својот танц во понеделник на 3 јуни, кога Меркур, планетата на комуникацијата и идеите, влегува во Близнаците, правејќи ги сите поотворени за различни идеи. На 20 јуни Сонцето преминува во знакот Рак, овој космички настан го најавува почетокот на летото, време за топлина, сочувство и емоционална чувствителност. Откријте што ви носи јунскиот танц на планетите и кој од вас ќе тргне по патот на славата.

Овен

Подготвени сте да се преселите овој јуни. Меркур ќе ги зајакне вашите идеи и способноста да ги артикулирате страстите. Не заборавајте да ги запишете вашите идеи бидејќи може да се збуните. Може да се фрлите во усовршување на вашите таленти, но тоа ќе бара да ја напуштите вашата комфорна зона . Ослободете се од работите кои ви тежат за да можете да се фрлите во она што ви носи пари, љубов и просперитет. Кога Венера и Меркур ќе влезат во Рак, ќе ја продлабочите врската со семејството. Време е да размислите за себе и да ги процените вашите емоционални потреби. Ако сте сами, повремено ќе се чувствувате тажно и ќе барате утеха во храната. Барај си ја душата, во неа ќе најдеш многу фин емотивен материјал. Полната месечина во Јарец ќе ви помогне да прегледате што сте постигнале во кариерата.

Бик

Подгответе се за многу активен месец. Венера усогласена со Новата Месечина во куќата на ресурси и вештини ќе ги подобри вашите вештини. Мора да ги совладате сопствените мисли за да ги претворите вашите соништа во реалност. Прекрстете ги патиштата со минатото и исполни ја својата цел со планирање за иднината. Марс, планетата на акцијата, влегува во вашиот знак, а тоа ќе ви влее дополнителна самодоверба и иницијатива. Ќе можете сами да си поставите услови. Венера и Меркур се во куќата на идеи. Ако сте доживеале ментален блок или недостаток на радост во животот, ќе добиете неверојатен поттик. Полна месечина во Јарец во вашиот сектор на страст и креативност ќе ви помогне да затворите проект или да ставите крај на љубовна приказна. Погледнете во себе, поврзете се со срцето, ќе го најдете вистинскиот пат. Ретроградниот Сатурн во следните неколку месеци ќе ви даде простор да ги преоцените вашите аспирации, емоционалните врски и довербата.

Близнаци

Вашата ера продолжува и очекувајте прекрасни изненадувања овој месец. Меркур, вашиот владетел, ќе ја подобри вашата комуникација. Водете се од вашите соништа, а не од вашите очекувања и ќе откриете што можете да направите за да го привлечете вашиот среќен крај. Новата месечина се усогласува со вашиот знак, па време е да ја заблескате вашата вистинска светлина и да ги откриете сите карти. Втората половина на јуни ќе ви овозможи да ги зголемите приходите и ресурсите, кога Меркур и Венера ќе влезат во знакот Рак. Разговарајте со вашиот шеф или деловен партнер или преземете ја вашата страст еднаш. Ќе ја почувствувате поддршката од сите кои се согласуваат со вашата идеја. Кога Сонцето ќе влезе во Рак, очекувајте повеќе позитивни работи на личен план. Организирајте ги финансиите, отплатете долгови или решете ги паричните проблеми. Ќе успеете енергично да се исчистите од лошите врски. Ако сте имале нерешена љубовна приказна, конечно ќе и ставите крај.

Рак

Вашата сезона започнува исто како што космосот ја поправа можноста за изразување. Меркур ќе помине низ вашата потсвест и соништата во првата половина на јуни. Тоа ќе биде период во кој ќе размислувате и ќе отфрлите се што не се согласува автентично со вас. Токму сега ќе можете повторно да ја преземете контролата врз вашиот живот. Престанете да бркате резултати или емотивни партнери – магијата ќе се случи кога Венера и Меркур ќе влезат во вашиот знак и ќе станете енергетски магнет. Романсата ќе биде на работа бидејќи планетата на љубовта го зајакнува вашиот идентитет и изгледите за љубов. Активирајте апликација за запознавање, излезете и дружете се. Полната месечина во Јарец организира забава во вашата куќа на партнерство и посветеност. Слободни или во врска, ќе разберете што треба да направите за да имате подобра врска. Одлична вест е дека ќе ја слушате вашата интуиција. Верувајте му на стомакот.

Лав

Минатиот месец само работевте, работевте и работевте. Меркур и Венера ќе го размрдаат вашиот сектор за пријателство и вмрежување овој месец. Младата месечина кај Близнаците ќе ги поддржи вашите желби. Излезете во градот со вашето семејство или споделете ги вашите идеи со деловните партнери. Сè што е поврзано со работата ќе добие пресврт на подобро кога Марс е во Бик во вашиот сектор за кариера. Вашата самодоверба ќе расте, но не се преправајте дека сте важни. Измерете ги вашите потези и вистинските можности ќе паднат во ваши раце. Во вториот дел од јуни ќе ги промените шемите на размислување и ќе ги препознаете емоционалните потреби. Љубовта ќе биде зачин на се. Во овој период, вашите интуитивни способности ќе дојдат до израз . Запишете се што ќе ви падне на ум, почнете да медитирате или обидете се уметнички да се изразите. Време е да ја процените и организирате вашата работна средина. Воспоставете подобар однос со колегите или претпоставените за да напредувате.

Девица

Работниот и професионалниот статус ќе ви бидат на радар овој месец. Меркур ќе ја поттикне потребата да се преземе одговорност за насоката во кариерата. Ќе се обидете да го иновирате вашиот пристап кон работата и едноставно да блеснете. Марс во Бик ќе ги зајакне вашите лични верувања и ќе ви помогне да излезете од зоната на удобност. Бидете храбри, закажете „тоа“ патување или започнете со „тој“ подкаст. Што и да бара вера и храброст, направете го тоа. Втората половина од месецот ви овозможува да ги земете предвид вашите аспирации и социјалната положба. Ќе се активира вашата мрежа на познаници. Полната месечина во Јарец затвора поглавје поврзано со некој проект или љубовна врска. Ретроградниот Сатурн во вашата партнерска зона ќе ви помогне да сфатите дека ви недостасува партнерот или ќе ви помогне да ја освежите љубовната приказна. И самите знаете дека не можете долго да ја игнорирате потребата од допир.

Вага

Овој месец ќе биде исполнет со магични искуства додека правите биланс на вашиот живот. Меркур и Венера го напојуваат вашиот сектор на високо образование и духовен развој, а тоа ќе ви вдахне живот во вашите намери. Ќе разберете каде лежи коренот на вашите страсти. Запишете се на курс, работете со тренер или читајте книги – сето ова може да биде одлично за започнување на иден потфат. Во вториот дел од јуни, кога Венера и Меркур ќе влезат во Рак, тоа ќе ја зајакне вашата кариера и ќе го подобри вашиот јавен статус. Ќе имате можност да стекнете моќна позиција. Може да го предизвикате авторитетот или подобро да ги разберете вашите мотиви. На крајот на месецот ќе почувствувате емоционална сигурност и конечно, откако ќе ги анализирате сите ваши избори од минатото, поканете ја личноста која долго време ви се допаѓа на состанок. Доколку сте во врска или во брак, партнерот ќе ве натера да подлежите на неколку важни прегледи.

Скорпија

Овој месец ќе се повлечете и ќе размислите. Меркур и Венера ќе поминат низ куќата на интимност и споделени ресурси во првата половина на јуни, а вие ќе откриете што сакате од вашата врска. Како што ја покажувате вашата ранливост, вашата љубов ќе станува посилна. Младата месечина кај Близнаците ќе ја оживее вашата цел, односот со партнерот или со самите себе. Тоа ќе биде можност да го усовршите она што ви треба. Марс во Бик ќе ви покаже по кој пат треба да оди вашата врска или како да му пристапите на љубовникот. Бидете трпеливи и слушајте ги советите на вашите колеги. Втората половина на јуни ќе ви даде можност за патување. Сега можете да започнете да пишувате книга и да споделите сè што сте научиле во изминатите неколку месеци со сите. Светот ве чека. Прегрнете го овој период и тргнете по патот кон славата.

Стрелец

Овој месец вашиот фокус ќе биде на љубовниот живот и долгорочните обврски. Меркур кај Близнаците ќе ве поттикне да ги земете работите во свои раце наместо да ги препуштате на случајноста. Ќе се промени или статусот на вашата врска или работниот статус. Кога комуницирате со другите, прво слушајте, а потоа одговорете. Кога Марс ќе влезе во вашата здравствена зона, вашата енергија може да се претвори во раздразливост. За да го надминете ова, вежбајте и грижете се за себе. Меркур и Венера ќе бидат во вашиот сектор на интимност и ресурси во втората половина од месецот. Тоа ќе поттикне промени во вашиот животен простор, ве очекуваат нерешени имотни односи и долгорочни инвестиции. Најдобро е да бидете штедливи и секогаш да имате на залиха. Партнерот ве обожава.

Јарец

Овој месец ќе имате нов пристап кон вашето здравје и благосостојба. Младата Месечина влегува во вашата здравствена зона, а вие добивате желба да ги разубавите умот, телото и духот. Бидејќи сте премногу амбициозни, лесно е да се занемарат потребите на вашето тело, па овој месец е клучен за размислување за нова диета или рутина за вежбање. Марс влегува во вашиот сектор на романтика и забава, така што вашиот социјален календар ќе биде полн со резервирани датуми. Тоа е можност да додадете повеќе забава во вашиот живот. Втората половина од месецот ветува романса, која може да значи посветеност и врска со личност која ја познавате долго време. Не заборавајте да се грижите за емпатијата – важно е да ја откриете вашата ранливост пред колегите и партнерот, тоа само уште повеќе ќе ве врзе. Полна месечина во вашиот знак ќе ја истакне вашата слика за себе во светот. Покажете ги вашите вистински бои и споделете ја својата брилијантност со другите.

Амнион

Страстите ви се во полн ек овој месец, Сонцето и Месечината се во вашата зона на романтика и креативност. Ако сте поминале низ сувата долина на љубовта, оваа млада месечина и Венера повторно ќе ја разгорат креативната емоционална инспирација и поттик во вашиот живот. Вашите мисли и љубовен живот се плодни, со бескрајни можности, па може да биде предизвик да се приземјите. Прифатете ја таа ваша страна, но внимателно проценете ги романтичните изгледи или страсните проекти. Ќе стапите во врска со некој од странство или физички оддалечен. Бидете отворени и не го штедете срцето. Полната месечина во Јарец ќе ги исчисти старите потсвесни обрасци, па повеќе нема да му се лутите на никого. Во текот на следните неколку месеци, ќе ја вратите вашата самодоверба и ќе почнете полека да планирате како да ги канализирате новите и старите страсти.

Риба

Домашниот и семејниот живот ќе бидат вашиот примарен фокус овој месец. Меркур и Венера се усогласуваат во овој сектор, охрабрувајќи ве да ги анализирате приоритетите на вашето семејство. Планетите Меркур и Венера ве покануваат да го истражите подлабокото значење на вашите несигурности, а најдоброто место да го направите ова е да го анализирате вашето семејно наследство. Младата месечина кај Близнаците ќе ви помогне да свртите нов лист во врска со нерешените прашања. Ова може да биде преку планирање на семејството, преместување или обновување на семејните врски. Марс ќе ви помогне да реализирате креативни идеи , а полната Месечина во Јарец ќе ја открие вашата ранливост. Сега можете да ги обновите сите изгорени мостови. Планирањето лични и професионални потези ќе ви помогне да заштедите енергија и да доживеете благосостојба. Доколку сте слободни, очекувајте повик од личност од минатото.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име