Дома Живот ГОЛЕМ Месечен хороскоп за ноември! ДЕТАЛНО ЗА љубов , работа и здравје

ГОЛЕМ Месечен хороскоп за ноември! ДЕТАЛНО ЗА љубов , работа и здравје

9389
0

ГОЛЕМ Месечен хороскоп за ноември! ДЕТАЛНО ЗА љубов , работа и здравје

Во ноември влегуваме со планети во Шкорпија, па периодот кога сме во корист на Скорпиите, Раковите и Рибите. Венера, планетата на љубовта, на 8 ноември го менува знакот и на Вагите им носи можност да се заљубат. Затемнувањето на Месечината во Бик на 28 октомври ги потресе сите хороскопски знаци, па тензијата е сеуште таму, а тоа чувство ќе го имаме уште неколку недели.

ОВЕН
Работа – Марс во Шкорпија придонесува за вашата бурна реакција на се што се случува на работа. Се наоѓате во преоден период, можеби помеѓу две работни места или дури две важни одлуки. Венера во Вага може да укаже на ново деловно партнерство за пари, па може да имате приходи од два извора. Втората половина на ноември ви носи стабилизација и повеќе енергија за какви било проекти, а ќе успеете да остварите соработка со странство.

Љубов – Првите денови од ноември ќе ви поминат во анализи бидејќи многу ќе внимавате како партнерот се однесува кон вас. Венера од средината на месецот ќе биде во Вага, па потребата за рамнотежа и хармонија ќе биде поголема. Доколку сте слободни, во вториот дел од месецот ќе запознаете личност која е шармантна и позната на пошироката јавност. Во текот на ноември ќе бидете страсни, но и сè пољубоморни.

Здравје – Солидно.

БИК
Работа – Влегувањето на Венера во Вага во ноември ви носи потреба да создадете рамнотежа на работното место. Ќе се трудите да бидете максимално претприемнички, но и да ги слушате потребите на колегите на работното место. Сепак, планетите во Шкорпија ќе ви ги расипат плановите, па многу планови ќе мора да почекаат до крајот на месецот. Месецот е добар за добивање спонзорство за конкретен проект, но и за јавно промовирање на сопствените идеи. Она што најмногу ќе ве оптоварува е тоа што ќе почувствувате дека не сте доволно разбрани, како и вашите вистински намери.

Љубов – Венера во Вага може да ви донесе флерт на работното место. Сепак, поради планетите во Шкорпија во врската со луѓе кои ви се допаѓаат, ќе има борба за доминација. Колку повеќе го туркате вашиот пат, толку ќе биде полоша врската, бидејќи ова не е трка за „кој ќе биде последен“, туку можност да запознаете некој што повеќе ви се допаѓа. Ќе имате впечаток дека саканите ви се злобни, а нема да им останете должни. Ситуацијата ќе се промени по 20 ноември, па ќе има повеќе можности за дружење и позитивен разговор.

Здравје – Послабо.

БЛИЗНАЦИ
Работа – На работа забрзаното темпо на работа ќе продолжи и во текот на ноември. Одредени колеги ќе се обидат да ви ја „засадат ногата“, затоа подгответе се за валкани игри на работното место. Во вториот дел од ноември ќе имате можност да се промовирате преку вашата работа, па вашиот имиџ во јавноста ќе се подобри. Можете да работите на вашиот јавен имиџ. Ова е важно за Близнаците кои вршат јавна работа или сакаат да го подобрат брендот на компанијата.

Љубов – Во љубовта настанува стабилизација. Во текот на следниот месец ќе имате потреба да поминувате повеќе време. Ќе добивате покани за забави, а таму ќе остварите нови познанства. Доколку сте во брак, пред вас е период во кој можете да работите на проширување на семејството. Ќе ви биде полесно да се заљубите во ноември отколку во октомври.

Здравје – Подобро во вториот дел од ноември.

РАК
Работа – Планетите во Шкорпија ви носат голема сила, но и креативност, па нема да имате конкуренција во првиот дел од ноември. Меркур во Стрелец во вториот дел од месецот укажува дека треба да работите на комуникација со колегите на работа. Во вториот дел од ноември ќе имате повеќе обврски, па подгответе се за динамичен месец на работа. Ќе треба да ги промените работите на работното место, но тоа нема да биде лесно.


Љубов – Планетите во петтата куќа укажуваат на тоа дека сте страсни и имате големи очекувања во односот со партнерот. Ако сте во брак, вашиот однос со децата ќе биде пресуден. Одредени припадници на вашиот знак можат да работат на проширување на семејството. Доколку сте слободни, задолжително прифатете ги поканите од запознавање и јавни места, бидејќи ве чекаат нови познанства. Рибите и Скорпијата ќе ви бидат привлечни.

Здравје – Одлично.

ЛАВ
Работа – Сонцето и Марс во Шкорпија ве вознемируваат, па исцрпени сте и нервозни. Имате впечаток дека ништо не ви оди и тоа темпо ќе продолжи до крајот на месецот. Вие всушност чекате подобар период за да направите потези на работното место, бидејќи ништо не ви одговара во моментов. Доколку планирате да ја смените работата, почекајте после 20 ноември. Финансиски ќе бидете позадоволни од 15 ноември, па во првата половина од месецот потрудете се да не правите драстични потези.

Љубов – Не сте во емотивна фаза каде имате трпение за никого, но од средината на месецот ќе бидете порасположени за допишување. Ќе се изненадите што во вашата околина има личност која ќе ви се допадне, па ќе имате интересна комуникација. Доколку чекате подобар период за љубов, тој ќе пристигне во вториот дел од месецот. Планетите во Стрелец ќе ви донесат повеќе состаноци и моменти за опуштање. Емотивно ќе бидете поотворени во вториот дел од ноември.

Здравје – Подобро во вториот дел од ноември.

ДЕВИЦА
Работа – Првите денови од ноември треба да ги искористите за да спроведете важни преговори или да потпишете документ. Имате голема преговарачка моќ што треба да ја искористите за бизнис. Можни се пократки патувања, а во секој случај очекувајте одлични вести поврзани со работата. Како знак, првата половина на ноември е погодна за работа, додека втората половина ќе биде потешка. Затоа, ако имате намера да ја смените работата, да ја завршите документацијата или да се договорите за ваша корист, искористете го периодот до средината на месецот. Од средината на ноември може да очекувате поголема заработка.

Љубов – Во наредниот период можете да остварите познанства кои можат да ви го променат животот. Ќе имате интересна комуникација, па интензивно ќе се допишувате со една личност. Едноставно, планетите работат за вас во поголемиот дел од ноември, па не заборавајте да преземете иницијатива да запознаете нешто важно за вас. Можно е фатално да се заљубите. Доколку сте во брак, на крајот на месецот ќе имате дискусии за станот и трошоците.

Здравје – Добро.

ВАГА
Работа – На 8 ноември Венера влегува во вашиот знак, па вие ќе бидете главниот иницијатор за сите промени, па и на работа. Планетите во втората куќа ви носат можност за голема заработка. Ќе имате големи шанси да добиете подобро платена деловна понуда со помош на луѓе родени во знакот Риби или Шкорпија. Ќе бидете порешителни од вообичаено, и ќе имате впечаток дека конечно сте господар на вашата судбина. Втората половина на ноември е поволна за преговори, па можете да завршите важна документација или да го добиете решението што го очекувате.

Љубов – Марс во Шкорпија ви носи зголемена страст, љубомора, но носи и судбоносни средби. Ќе ве привлекуваат луѓе кои имаат скриени намери или чуваат некоја тајна. Не ги сакате обичните луѓе. Во втората половина од месецот имате можност лудо да се заљубите и да им се предадете на емоциите. Доколку сте слободни, очекувајте бурни љубовни настани во вториот дел од месецот. Ќе бидете вистинска мамка за луѓето од спротивниот пол.

Здравје – Добро.

СКОРПИЈА
Работа – Марс во вашиот знак ви носи огромна сила да постигнете се што сакате на работа, па дури и да спроведете промени кои ви одговараат. Во овој период можете да работите на промена на работното место, бидејќи на крајот на месецот ќе добиете подобро платена деловна понуда. Поради влијанието на Марс немате трпение и лесно влегувате во конфликти, но вистинската вистина е дека немате конкуренција. Тактички ќе успеете да ги остварите вашите амбиции бидејќи планетите се на ваша страна. Бурно реагирате на се што не ви одговара, но ќе успеете да се смирите во вториот дел од ноември.

Љубов – Венера во Вага од 8 ноември ви носи тајна љубов. Ова е некој кој често ќе ви биде на ум, но ќе ги задржите вашите намери за себе. Можен е договор за тајна средба. Ова е личност која поради некоја причина ќе сакате да ја скриете од очите на јавноста и ќе ви се допадне идејата за тајна љубов. Многу сте привлечни за луѓето од спротивниот пол, а тоа треба да го искористите во наредниот период.

Здравје – Добро

СТРЕЛЕЦ
Работа – Венера од 8 ноември влегува во Вага, која преку пријател ви носи поволни вести за работата. Можно е некој пријателски да ви помогне да ги остварите вашите очекувања од кариерата. Имате тајни планови бидејќи планетите се во Шкорпија, па ќе се трудите да ги скриете вашите вистински намери на работното место. Првата половина од месецот е одлична за заработка, па нема да ви недостасуваат пари. До средината на ноември многу деловни односи ќе ви бидат нејасни, бидејќи ќе имате впечаток дека луѓето работат зад вашиот грб.

Љубов – Меркур и Марс во Шкорпија ви носат тајна љубов. Тоа е некој кој во моментов е далеку или недостапен поради некоја причина. Сепак, оваа врска ќе кулминира кон средината на месецот, па лесно можете да се впуштите во страсна романса и пријателството да го претворите во љубов. Личноста со која излегувате ќе ви ги покаже своите чувства. Втората половина од месецот ви носи возбудливи настани на емотивен план.

Здравје – Чувствително.

ЈАРЕЦ
Работа – Во првата половина на ноември ќе бидете зависни од пријателите. Ќе ви треба поддршка за да ги постигнете вашите цели во кариерата. Во вториот дел од месецот ќе ги задржите намерите за себе, но бидете во позиција да не знаете кому да му верувате на работа. Првите денови од ноември треба да ги искористите за да имате целосна поддршка за проектите што сакате да ги постигнете. Ако очекувате работа, можете да ја добиете преку пријател. Втората половина од месецот е понестабилна бидејќи ќе имате недостаток на самодоверба, па искористете го периодот до 10 ноември за важни потези.

Љубов – Венера во Вага може да ви донесе љубов на работа. Ова е некој што е шармантен, со слободен дух, но предизвикувачки. Флертувањето на работното место може да биде интересно, но не и решението. Во вториот дел од месецот можете да постигнете романса преку пријателите. Вториот дел од ноември е секако поважен за љубовта од првиот, бидејќи ќе бидете во подобра емотивна фаза за љубовните врски.

Здравје – Добро.

ВОДОЛИЈА
Работа – Сезоната на скорпии ви носи компликации на работа и потреба од промена на друштвото. Во првата половина од месецот ќе доживеете разни компликации, бидејќи нема да се согласувате со курсот на компанијата што ви се пласира на пазарот. Доколку планирате да го промените работното место, најдобро е да ја почекате втората половина од месецот кога ќе ја имате поддршката од влијателни пријатели. Во текот на ноември ве очекуваат многу трошоци.

Љубов – Сонцето во Шкорпија ви носи криза доколку сте во брак. Партнерот ќе биде оптоварен како вас, но со деловни проблеми, па тоа ќе се одрази на вашиот емотивен живот. Доколку сте слободни, на работа ќе ве привлекува влијателна личност која е затворена и мистериозна.

Здравје – уште полошо.

РИБА
Работа – Моќното соѕвездие на планети во Шкорпија ви носи напредок на работа, но и голема заработка. Имате шанса да соработувате со странски земји или да патувате, па спојте го убавото и корисното. Втората половина од месецот ви е понестабилна, па доколку планирате нешто да промените на работа, пожелно е тоа да го направите во првата половина на ноември.

Љубов – Меркур во Шкорпија ви носи љубов на вашето патување. Ќе биде актуелно во првите денови од ноември, па имате шанса да патувате со личноста за која се грижите. Доколку сте слободни, вториот дел од ноември ви носи средба преку работа. Ова е личност која е авантуристичка, амбициозна, но со различен темперамент од вас. Веројатно во тој период силно ќе ги идеализирате сите луѓе кои ви се допаѓаат.

Здравје – Одлично.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име