Дома Здравје ГОВЕДСКИ ЖЕЛАТИН: Ги храни нашите зглобови, а еве како да го чуваме...

ГОВЕДСКИ ЖЕЛАТИН: Ги храни нашите зглобови, а еве како да го чуваме и користиме

7677
0

ГОВЕДСКИ ЖЕЛАТИН: Ги храни нашите зглобови, а еве како да го чуваме и користиме

Понекогаш е добро да се свртиме кон природата, која е доста делотворна и нема да остави никакво штетно влијание врз другите органи.

Овој народен рецепт е многу вкусен и корисен, ќе им помогне на вашите коски и зглобови, но и на целокупното здравје. Многу е едноставно да се направи.

Ова се состојките што ќе ви требаат:

2 лажици говедски желатин, 4 лажици сусам, 3 лажици суво грозје, 8 лажици ленено семе, 40 гр семки од тиква, 200 гр мед

Се подготвува на овој начин:

Подготовката е многу едноставна, само треба да ги ставите сите состојки во блендер додека не добиете фина смеса.

Можете да го користите вака:

Земете мала лажица 3 пати на ден пред јадење и ќе се чувствувате многу подобро. Овој лек ќе ви го подобри имунитетот, добро ќе делува и при анемија, а освен тоа ќе го забрза метаболизмот.

Болката во зглобовите и коските значително ќе се намали.

Пробајте го овој рецепт, ни беше корисен, се надеваме дека ќе ви биде и вам. Говедскиот желатин е мелем.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име