Дома Живот ВИКЕНД ХОРОСКОП ОД 9 ДО 11 ФЕВРУАРИ: Лавовите да имаат поголема доверба...

ВИКЕНД ХОРОСКОП ОД 9 ДО 11 ФЕВРУАРИ: Лавовите да имаат поголема доверба во другите, а Рибите да бидат внимателни во љубовта

6863
0

ВИКЕНД ХОРОСКОП ОД 9 ДО 11 ФЕВРУАРИ: Лавовите да имаат поголема доверба во другите, а Рибите да бидат внимателни во љубовта

Дознајте што носи хороскопот за викендот од 9 до 11 февруари 2024 година за вашиот знак

ОВЕН

Овој викенд ќе помине во знакот на големи одлуки за вас. Конечно би можеле да ја подигнете вашата врска на подлабоко ниво – запомнете, во одреден момент треба да одлучите што точно сакате. Оваа одлука може да се однесува на пријателски или љубовен однос, но можно е и да е од деловен карактер. Одлучете каде сакате да бидете во иднина и разјаснете го вашето гледиште. Бидете искрени со другите , но прво со себе.

БИК

Викендов ќе ви биде работен, дури и физички да немате работа, сепак вашиот ум ќе биде во задачите што ве очекуваат. Фокусирајте се на организацијата и поставување јасни цели. Деталниот пристап кон работата ќе ви донесе успех. Решавајте ги задачите чекор по чекор и наскоро ќе уживате во чувството на постигнатост.

БЛИЗНАЦИ

Можеби ќе се соочите со фактот дека многу чувства се минливи. За жал, на почетокот не размислуваме така и оптимистички се надеваме дека се е вечно. Сега можеби ќе ги видите работите појасно во нивното вистинско светло – нечија ароганција може да стане особина што не сте ја воочувале порано. Слободно кажете им збогум на луѓето кои не се вклопуваат во вашиот животен стил.

РАК

Иако би сакале само да свртите нова страница и да започнете нешто ново, почекајте и завршете го она што сте го започнале. Бегањето никогаш не е најидеалната опција и не се советува да ги оставите работите недовршени кога е потребно толку малку за да ги завршите. Бидете внимателни и одморете се пред да донесете конечна одлука. Имате доволно време, поважно е да бидете сигурни во вашите одлуки.

ЛАВ

Ставете еден од вашите проблеми во туѓи раце денес. Не се работи за избегнување одговорност, туку за делегирање на дел од вашата работа. Треба да имате поголема доверба во луѓето со кои живеете и работите. Кога ќе кажат дека ќе направат нешто, ќе го направат тоа! Ќе научите вредна животна лекција ако верувате во некој кој е помоќен од вас или нешто што е поголемо од вас.

ДЕВИЦА

Обрнете внимание на вашата емоционална благосостојба. Медитирањето или релаксирањето со вашата омилена музика може да ви помогне да го ослободите стресот. На телото и на умот им треба рамнотежа, затоа посветете се на вежби кои ви носат задоволство. Физичката активност можете да ја вклопите во вашиот дневен распоред, не се потребни големи промени.

ВАГА

Вашиот шарм ќе блесне овој викенд. Романтиката ќе биде во воздухот, а вие ќе најдете суптилен начин да ги изразите своите чувства кон вашите најблиски. Отворете го срцето и дозволете љубовта да ве прегрне. Најдете баланс помеѓу социјалните активности и времето за себе. Ова е викенд кога можете да постигнете најголем напредок доколку успеете да ја одржите хармонијата помеѓу сите ваши различни интереси и обврски.

СКОРПИЈА

Фокусирајте се на физичкото здравје и обидете се да воведете некои нови вежби кои ќе ви ја зајакнат виталноста. Длабокото дишење или медитацијата може да ви помогнат да најдете внатрешна рамнотежа. Дозволете си да истражувате и да доживеете длабоки емоции овој викенд. Трансформацијата може да донесе изненадувачки позитивни резултати.

СТРЕЛЕЦ

Овој викенд одлучете се за порелаксиран пристап. Нема цврсти планови, само слободно време да го правите она што ве радува. Дозволете си да се одделите од секојдневните обврски и препуштете се на спонтаноста. Најдете мир во читањето книги кои ве инспирираат. Може да се работи за патописи, филозофски дела или која било книга што ве повикува да размислувате и замислувате.

ЈАРЕЦ

Викендот ќе биде за излез од комфорната зона . Може да добиете интересно што ги надминува вашите претходни искуства. Немојте да бидете затворени, можеби промената би ви одговарала токму сега. Би можеле да се запознаете со работи кои би допринеле за вашиот личен раст и развој, а веројатно ќе го насочат вашиот професионален пат. Бидете проактивни и стремете се кон подобри можности!

ВОДОЛИЈА

Викендот ќе биде поврзан со љубов за вас. Препуштете се на нови ситуации до кои овој период би можел да ве доведе. Може да забележите дека одеднаш цените други квалитети кај потенцијалниот партнер – додека претходно сте биле фокусирани на физичката привлечност, интелектот на личноста до вас сега ќе ви стане важен. Ќе уживате во намерни разговори, интуитивно разбирање и сличност на меѓусебните карактери.

РИБА

Искористете го слободното време овој викенд за да патувате низ вашиот внатрешен свет и да откриете нови димензии на вашето битие. Пуштете ја вашата фантазија и уживајте во авантурата што води до подлабоко самопроучување. Љубовната енергија исто така ќе биде силна, затоа нештата нека бидат лесни и воздушни наместо да брзате во обврските. На крајот на краиштата, треба подобро да го запознаете вашиот партнер пред да знаете како навистина се чувствувате и што сакате.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име