Дома Живот Викенд хороскоп од 23 до 25 февруари 2024 година: Близнаците се придружени...

Викенд хороскоп од 23 до 25 февруари 2024 година: Близнаците се придружени со среќа, а Девицата учи да каже „НЕ!

6776
0

Викенд хороскоп од 23 до 25 февруари 2024 година: Близнаците се придружени со среќа, а Девицата учи да каже „НЕ!

Дознајте што носи хороскопот за викендот од 23 до 25 февруари 2024 година за вашиот знак

ОВЕН

На пријателите им требаш сега, но можеби изгледаш недостапен. Запомнете колку се грижите за нив и вложете ја вашата енергија во врската. Поврзете се со најблиските. Им недостигате во последниве месеци, па дури и ако не ви е да се дружите, принудете се на тоа. Фокусирајте се на позитивните работи кои ви се случуваат во моментов и организирајте некоја акција со вашите најблиски.

БИК

Очекувајте покана за дружење, но и посебна одговорност во исто време. Може да бидете поканети само во корист на другите. Внимавајте да им откриете сè. Но, знајте дека ова е можност што на крајот ќе испадне важна за вас. Не бидете срамежливи и покажете го вашето знаење. Но, умерено, суптилно. Чувајте ги најважните работи за себе.

БЛИЗНАЦИТЕ

Во моментов, вешти сте да ги контролирате сопствените емоции и многу објективно набљудувате што се случува околу вас. Тоа ти треба. Време е да ја погледнете пошироката слика и да поставите нови цели. Обидете се да воведете нова, многу потребна рутина овој викенд. Ѕвездите имаат тенденција да ви даваат мотивација и ентузијазам што можеби ви недостасуваат. Покрај тоа; среќата ве следи . Можете да го постигнете незамисливото.

РАК

Ќе ја преиспитате вашата моментална работа. Без разлика дали верувате дека не сте во вистинската позиција или дека е време за промена, секако размислувате во вистинската насока. Но, пред да одлучите да го направите сечењето, обидете се малку повеќе. На многумина тој потег ќе им се исплати. Други, пак, кои се сосема сигурни во нивната потреба за нешто ново, треба да се однесуваат смело. Ќе мора да биде трпелив уште малку што се однесува до успехот, но решителноста е полна со ветувања.

ЛАВ

Ви недостига активност и нешто во вас се буди. Прекрасно е чувството, но немојте да се форсирате и да посакате сè, веднаш. Полека, трпеливо. Уживајте во мали дози позитивна енергија и правете нешто во пријатно друштво. Можеби е време за нова рутина. Започнете умерено.

ДЕВИЦА

Ако не донесете одлука што ве става на прво место, ви претстои напорен викенд. Ќе помине без воопшто да сфатиш како се случило и зошто си го изгубил . Да, ги имате обврските што сте ги ветиле, но не мора да ги правите сега ако не се чувствувате удобно да го правите тоа. Универзумот ви нуди можност да научите да кажувате „НЕ“. Па што чекаш?

ВАГА

Времето е идеално за дружење со пријателите кои се околу вас цел живот, а можеби сте заборавиле на тоа. Полни сте со сочувство, можеби дури и носталгични на позитивен начин. Зошто да не ги доживеете старите добри времиња? Земете го телефонот и одговорете на оние кои долго време го чекаат вашиот повик.

СКОРПИЈА

Вашите мисли се преокупирани со врската. Оние кои се болни, очекувајте подобар период, но сега треба да се соочите со демоните. Целата ситуација ве прави особено чувствителни, а вие самите чувствувате колку сте раздразливи . Неопходно е да се предадете на тие чувства, а не да бегате од нив. Обидете се да ја видите и светлината. Ќе дојде дури кога ќе бидете подготвени да го прифатите фактот дека сивата е само нијанса која не е постојана.

СТРЕЛЕЦ

Ви се чини дека немате доволно време за одмор, а тоа ви ја нарушува желбата за поактивни и поисполнети денови. Направете си услуга и почнете да воведувате барем една активност која ви е важна сега. Не се откажувај од неа. И самиот знаеш колку можеш да бидеш упорен кога ќе одлучиш нешто. Следете ја вашата страст и не дозволувајте сомнежите да ве обземат. Полни сте со идеи, запишете ги. Наскоро ќе ви требаат.

ЈАРЕЦ

Уживајте во плодовите на вашиот труд овој викенд. Универзумот ве наградува со добра карма . Ќе дојде од неочекувани страни на светот и ќе ве исполни со позитивна енергија и ќе ви ги отвори хоризонтите. Ако наидете на какви било предизвици, проблеми, само бидете свесни за тоа колку сте способни и како тоа не се пречки, туку учења кои можат само да ве инспирираат и да ви помогнат да растете.

ВОДОЛИЈА

Внимавајте да не претерате со некои штетни активности викендов, за време на излегување или дружење доцна во ноќта. Ограничете се и контролирајте се. Обидете се да му дадете на вашето тело композиции за здрава храна и малку да и се посветите. Останете подалеку од разговори во кои навистина не сакате да бидете дел бидејќи може непотребно да се вклучите во туѓи конфликти. Контролата е вашиот магичен збор кој ќе ве заштити во наредните денови.

РИБА

Ќе ја цените вашата независност и најмногу ќе уживате во сопственото друштво. Имате потреба за авантура, движење и доколку ви се укаже можност, искористете ја. Ослободете се од вашите стравови бидејќи тие само ве ограничуваат. Не влегувајте во сценарија кои не можат да се реализираат. Вашата имагинација е интересна, но овој викенд реалноста е многу поинтересна.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име