Дома Живот ВИКЕНД ХОРОСКОП ОД 22 ДО 24 СЕПТЕМВРИ: За Биковите следува период на...

ВИКЕНД ХОРОСКОП ОД 22 ДО 24 СЕПТЕМВРИ: За Биковите следува период на релаксација, а Лавовите ќе се посветат на креативен проект

1158
0

ВИКЕНД ХОРОСКОП ОД 22 ДО 24 СЕПТЕМВРИ: За Биковите следува период на релаксација, а Лавовите ќе се посветат на креативен проект

Дознајте што носи хороскопот за викендот од 22 до 24 септември 2023 година за вашиот знак!

Овен
Овој викенд сте полни со енергија и решителност. Марс, владејачката планета на Овенот, ви дава предност и ќе преземе иницијатива, мотивирајќи ве да правите некои активности кои до сега ги одложувавте. Вистинско време е да ги следите вашите соништа и да ги завршите личните проекти на кои работевте долго време. Астролозите препорачуваат да се трудите да одржувате рамнотежа во животот, но и да бидете внимателни кон луѓето околу вас бидејќи некои од нив деновиве ќе ги покажат своите вистински бои и ризикувате да се разочарате.

Бик
Викендот ќе биде полн со релаксација за вас. Идеално би било квалитетно време да поминете дома, со семејството и блиските пријатели, во пријатна атмосфера. Можно е да добиете покана или можност која не смеете да ја пропуштите. Доаѓа важна промена кај вас, а есенската рамноденица во 2023 година ве поканува да бидете храбри и да преземете нов предизвик бидејќи универзумот ве поддржува.

Близнаци
Овој викенд носи можност за комуникација и поврзување со оние околу вас. Бидете отворени за разговори и состаноци со пријатели или нови луѓе. Меркур, планетата на комуникацијата и вашиот владетел, ве поттикнува да излезете, да истражувате и да експериментирате. Исто така, поминете време читајќи или добивајќи информации за теми што ве интересираат. Ве очекуваат неколку месеци континуиран развој .

Рак
За Раковите, овој викенд е само грижа за себе и релаксација. Најдете време да се посветите на благосостојбата и да се поврзете со сопствените емоции. Ова може да биде добро време за вежби за релаксација или медитација. Можете исто така да пробате јога или кој било друг спорт кој помага да се смири вашиот ум. Со наоѓање на душевен мир, со други очи ќе видите одредена ситуација (или конфликт) во вашиот живот и на тој начин ќе најдете решение.

Лав
Овој викенд сте полни со енергија и креативност. Фокусирани сте на уметнички проекти или на било што што ви овозможува слободно да се изразувате. Ќе сакате да бидете видени и препознаени, па вложувате многу време во вашите страсти и хоби. Викендот е добар за дружење, но препорачливо е да одржувате рамнотежа помеѓу она што им го нудите на другите и енергијата што ја штедите за вашите потреби.

Девица
Чувствувате потреба за ретроспектива, списоци, планови. Се навраќате на минатите месеци за да анализирате што поминало добро, но и каде треба уште да работите. Викендот е поволен за анализа на сите аспекти кои не ве задоволуваат. Можеби ќе имате важна дискусија со некој од вашето семејство и ќе го искажете своето гледиште.

Вага
Во овие два дена, кои ја означуваат и есенската рамноденица и почетокот на сезоната на Вагите, ги нагласувате врските. Поминувате квалитетно време со вашите најблиски и е поволен момент за решавање на потенцијални конфликти или недоразбирања во односите . Со Венера, планетата на љубовта, во близина, романтиката е на дневен ред. Организирајте нешто заедно со партнерот и уживајте.

Шкорпија
Овој викенд живејте со интензитет и страст. Есенскиот воздух ви дава енергија и ви помага да донесувате важни одлуки. Можно е да сакате да направите голема промена, најверојатно професионална. По длабока самоанализа ќе се фокусирате на вашите лични цели. Запрашајте се кои сте и што навистина сакате до крајот на оваа година. Одговорот е поблизок отколку што мислите, па дури и може да добиете знак од универзумот дека моментот е вистинскиот за таа толку посакувана промена.

Стрелец
Овој викенд барате авантура и истражување. Планирајте спонтано бегство или тргнете се во нова и интересна активност. Сега е добро време да ги проширите своите хоризонти и да се поврзете со нови култури и различни перспективи. Ако сте планирале патување, сега е вистинското време да го направите тоа.

Јарец
Посветени сте на работата во сабота и недела. Иако е викенд, имате цел што се надевате дека ќе ја постигнете што е можно поскоро. Може да постигнете значителен напредок во вашата кариера или лични проекти. Ѕвездите ве поддржуваат и станувате покреативни од било кога. Инспирирајте се и правете го она за што сонувате, но не заборавајте дека и на врските во вашиот живот им треба внимание. Поминете време со вашите најблиски или животниот партнер.

Водолија
Овој викенд е за врски и врски. Бидете отворени за нови пријателства кои може да се појават на хоризонтот. Ова е добро време да ги развиете постоечките односи и да се вклучите во групни проекти. Со Јупитер, планетата на проширување, светот е отворен за истражување и чека да биде откриен.

Риби
Интуицијата е на својот врв овој викенд и искористете ги двата слободни дена за да уживате во медитација и интроспекција. Можно е да имате духовни откритија и да се поврзете со подлабоките аспекти на вашето битие. Ќе се чувствувате духовно водени и поврзани со моќни енергии кои ќе ви помогнат да го пронајдете вашиот пат.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име