Дома Здравје Веќе нема да имате проблеми со болки во грбот, вратот и зглобовите:...

Веќе нема да имате проблеми со болки во грбот, вратот и зглобовите: Земете неколку лажици од овој пијалок

1698
0

Јасно е дека сите токсини во телото создаваат отпад и дека е важно одвреме-навреме да се отстранат токсините и нивните отпадоци. Постојат различни методи за детоксикација и чистење на телото, но ниту еден не е толку ефикасен како детоксикација од кафеав ориз.

Земете онолку лажици кафеав ориз колку што сте стари, исплакнете и истурете во стаклена тегла. Наполнете ја теглата со топла вода, затворете го капакот и оставете ја во фрижидер.

Наутро, процедете ја водата, земете една полна лажица кафеав ориз и варете ја 3-4 минути без сол во обична вода. Јадете го на празен стомак, по можност наутро.

Преостанатиот ориз повторно прелијте го со зовриена вода и оставете го во фрижидер до следното утро. Постапката повторувајте ја секој ден додека не го потрошите целиот ориз во теглата.

Тајната е во тоа што кафеавиот ориз има кристална структура. Кога зрната се натопени, скробот се отстранува и се појавуваат клетките. Кафеавиот ориз се вари во цревата, а не во желудникот, па затоа неговите зрна делуваат како абсорбенти.

На овој начин, цревата, крвните садови, зглобовите и другите делови од телото се ослободуваат од токсините, тешките метали и другите штетни материи. Чистењето на телото со ориз помага во нормализирање на метаболизмот и регулирање на телесната тежина. По овој третман ќе се чувствувате поздрави и помлади.

Има само еден услов, по земањето кафеав ориз наутро, не треба да пиете или јадете ништо во следните 3 часа.

По оваа детоксикација исчезнуваат сите болки во грбот, вратот и зглобовите. Ефектите од третманот не се појавуваат веднаш, туку постепено. По две недели започнува вистинското прочистување на организмот.

Токсините почнуваат да минуваат низ урината и столицата, што ќе го забележите по бојата на урината, која ќе стане заматена. После тоа, ќе се чувствувате поубаво и помладо.

Не заборавајте да пиете многу течности, најмалку 2 литри на ден. Најдобри извори на течности се водата и зелениот чај.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име