Дома Нега и убавина БРЧКИ НА ВРАТОТ И ДЕКОЛТЕТО – УСПЕШНО ЗАСТЕГНЕТЕ ГИ СО ЕДНОСТАВНИ МАСКИ...

БРЧКИ НА ВРАТОТ И ДЕКОЛТЕТО – УСПЕШНО ЗАСТЕГНЕТЕ ГИ СО ЕДНОСТАВНИ МАСКИ КОИ ЌЕ ГИ НАПРАВИТЕ САМИ ДОМА

5597
0

БРЧКИ НА ВРАТОТ И ДЕКОЛТЕТО – УСПЕШНО ЗАСТЕГНЕТЕ ГИ СО ЕДНОСТАВНИ МАСКИ КОИ ЌЕ ГИ НАПРАВИТЕ САМИ ДОМА

Оваа неверојатна маска ќе ги затегне брчките на вашето деколте и вратот и ќе направи да се чувствувате неверојатно веднаш!

Појавата на првите брчки на вратот и деколтето е вистинско разочарување за многу жени. На крајот на краиштата, овој изглед го отежнува носењето на вашиот омилен фустан со длабоко деколте, како и друга облека од отворен тип. Убавите дами често го кријат деколтето под марами и чипка.

КАКО ДА ГИ ЗАСТЕГНЕТЕ БРЧКИТЕ
Се разбира, малку е веројатно дека ќе успеете целосно да се ослободите од брчките, но можете да прибегнете кон употреба на природни мелеми кои ќе го стимулираат производството на колаген, ќе ги затегнат брчките и ќе ја обезбедат вашата кожа потребната влажност. . Денес, нашите уредници ќе споделат со вас рецепти за ефективни маски за враќање на еластичноста на кожата. Патем, овие маски се исто така многу економични. Исто така, дознајте како да направите вашето лице да блесне и повторно да изгледа младешко со овие природни маски за лице.

МАСКА ОД ПИВЕН КВАСЕЦ

100 гр природен јогурт
1 лажица сув пивски квасец
1 лажица пченично масло
Измешајте ги сите состојки додека не добиете изедначена смеса. Нанесете ја маската на пределот на вратот и деколтето, оставете да делува 15 минути. Исплакнете ја маската со ладна вода. Оваа постапка мора да се прави 3 пати неделно.

МАСКА ОД ЕСЕНЦИЈАЛНО МАСЛО ОД БАНАНА

1 многу зрела банана
1 лажица етерично масло од роза од мошус
Најпрво подгответе ја испасираната банана, а потоа додадете го етеричното масло и темелно измешајте ја смесата. Нанесете ја маската на пределот на вратот и деколтето. Оставете го производот да делува 20 минути, а потоа исплакнете со ладна вода. Се препорачува да се применува 3 пати неделно.

МАСКА ОД МЕД И АВОКАДО

100 гр авокадо (без кора)
1 лажица мед
Направете пире од авокадо, па додадете мед. Измешајте сè додека не добиете хомогена маса. Нанесете ја маската на вратот и деколтето со движења на масажа од дното нагоре. По малку масажа, оставете го производот 15 минути и потоа исплакнете со ладна вода.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име