Дома Твој готвач БРЗ ЛЕТЕН РУЧЕК СО ТИКВИЧКИ КОЈ НЕ СТЕ ГО ПРОБАЛЕ ДОСЕГА

БРЗ ЛЕТЕН РУЧЕК СО ТИКВИЧКИ КОЈ НЕ СТЕ ГО ПРОБАЛЕ ДОСЕГА

432
0


БРЗ ЛЕТЕН РУЧЕК СО ТИКВИЧКИ КОЈ НЕ СТЕ ГО ПРОБАЛЕ ДОСЕГА

Тиквичките се секогаш идеален избор за топлите летни денови, а популарните тиктокери Виторио и Габријелина покажаа рецепт за феноменален брз рецепт за вкусен ручек! Имено, божествениот вкус ќе ве маѓепса.

Состојки:

2 тиквички
120 грама пршута
100 грама кашкавал
трошки од леб
пармезан
масло, сол и бибер

Подготовка:

Тиквичката исечкајте ја по должина на тенки парчиња. Измешајте ги презлата и пармезанот, а во посебен сад истурете ги маслото, солта и биберот. Прво натопете тенко кришка тиквичка во зачинето масло, па во смесата со презла, па ставете лист кашкавал по вкус, лист пршута и убаво виткајте го во виткање. Овие „рози“ од тиквички наредете ги на подмачкан сад за печење. Се пече околу 20 минути во рерна загреана на 180 степени.

Претходна објаваОВА ОВОШЈЕ Е ВО ТОП 10 НАЈЗДРАВА ХРАНА: Малку калории, ГУБИ КИЛОГРАМИ, го чува ЗДРАВЈЕТО
Следна објаваСè попопуларен третман со човечки измет: Се појави нов лек – капсули со живи спори

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име