Дома Твој готвач БЕЛИ ПЛАЗМА ТОПЧИЊА ОД САМО 4 СОСТОЈКИ

БЕЛИ ПЛАЗМА ТОПЧИЊА ОД САМО 4 СОСТОЈКИ

3451
0

БЕЛИ ПЛАЗМА ТОПЧИЊА ОД САМО 4 СОСТОЈКИ

Нема кој не сака колачи и торти со плазма. Домаќинките сакаат да ги подготвуваат бидејќи не се печени, а лесно се обликуваат. Во продолжение прочитајте го рецептот за плазма топчиња со бело чоколадо кои брзо се прават и се одлични за прослави и празници.

Состојки:

200 гр мелена плазма
350 гр путер од кикирики
60 гр мед
200 гр бело чоколадо

Подготовка:
Во сад измешајте мелена плазма, додадете путер од кикирики и мед и изгмечете ја масата со раце. Формирајте топчиња и ставете ги во замрзнувач 5 минути. Потоа потопете ги во стопено бело чоколадо и декорирајте по желба.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име