Дома Здравје БЕЗ МАСТИ НА СТОМАКОТ: Потребни ви се ДВЕ СОСТОЈКИ, резултати за само...

БЕЗ МАСТИ НА СТОМАКОТ: Потребни ви се ДВЕ СОСТОЈКИ, резултати за само неколку дена

9248
0

БЕЗ МАСТИ НА СТОМАКОТ: Потребни ви се ДВЕ СОСТОЈКИ, резултати за само неколку дена

Никој не сака да има сало на стомакот. Сепак, за некои луѓе е вистинска болка да се ослободат од салото од овој дел од телото.

Доколку сте еден од нив, пробајте го овој напиток направен од шака сливи, кој го забрзува метаболизмот и затоа го забрзува топењето на масните наслаги. Резултатите ќе ги забележите многу брзо, а за почеток, варењето ќе ви биде многу подобро.

Секако, секогаш имајте на ум дека природните лекови служат за ублажување на некој здравствен проблем, па затоа е многу важно да се консултирате со вашиот лекар пред да консумирате каков било природен лек.

Потребно:

100 гр сливи

Подготовка:

Земете херметички сад и ставете ги сливите во него, а потоа прелијте го со вода, затворете го садот и оставете го да отстои околу седум дена во фрижидер. По тој период земете газа и филтрирајте. Треба да пиете по една чаша секое утро на празен стомак, односно пред појадок.

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име