Дома Твој готвач Без брашно – за 10 минути и 1 чаша јогурт: Совршен за...

Без брашно – за 10 минути и 1 чаша јогурт: Совршен за појадок – брзи палачинки

3304
0

Без брашно – за 10 минути и 1 чаша јогурт: Совршен за појадок – брзи палачинки

Компоненти:
2 јајца
2 лажици шеќер
прстофат сол
250 мл јогурт
250 гр гриз
1 лажичка сода бикарбона

За детална подготовка, погледнете го видеото:

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име