Дома Живот Ароматерапија

Ароматерапија

645
0

Стресот е дел од секојдневието на сите, па многу често се губиме во мисли и не знаеме како да го пребродиме.Ароматерапијата е природен начин да се чувствувате посмирено и посреќно и делува благопријатно на целиот организам.Овие 5 мириси докажано го смируваат умот и го намалуваат стресот:Лимон 🍋РузмаринЛаванда Мирис на мореКосена трева

Остави одговор

Ваш коментар
Вашето име