Дома Ознака јаболка

Ознака: јаболка

Колач со рендани јаболка – секое парче ви го одзема здивот

0
Колач со рендани јаболка - секое парче ви го одзема здивот Колачот со рендани јаболка е најлесниот десерт за велигденскиот пост, а секое парче ви...

Јадете јаболка исклучиво во овој период од денот и максимално забрзајте...

0
Јадете јаболка исклучиво во овој период од денот и максимално забрзајте го метаболизмот Јаболкото е едно од најздравите овошја кои постојат, но не треба да...

Сочна торта за секој ден! Чоколадо, кокос и јаболка, вкус кој...

0
Сочна торта за секој ден! Чоколадо, кокос и јаболка, вкус кој ќе ве маѓепса Ако сте расположени, погледнете го рецептот за колач што го...

Ако имате овес и јаболка, направете ја оваа диетална пита со...

0
Ако имате овес и јаболка, направете ја оваа диетална пита со јаболка! Без шеќер! Без брашно! Нема масло! Кој вели дека здравите десерти мора да...

Кнедли од јаболка – само со две состојки!

0
Кнедли од јаболка - само со две состојки! КОМПОНЕНТИ: 4 јаболка брашно по потреба ПОДГОТОВКА: По желба можете да подготвите и презла и шеќер во кои можете да ги...

ЈАБОЛКА ЗА МИРЕН СОН: Овошје кое ве опушта физички и психички

0
ЈАБОЛКА ЗА МИРЕН СОН: Овошје кое ве опушта физички и психички Последниот оброк најдобро е да се јаде два до три часа пред спиење. Сепак,...

ОВОЈ СОК „ВЕ ВРАЌА ВО ЖИВОТ“: Задолжително направете го, за 2...

0
ОВОЈ СОК „ВЕ ВРАЌА ВО ЖИВОТ“: Задолжително направете го, за 2 минути ќе ви го опорави ЦЕЛИОТ ОРГАНИЗАМТоа е сок од цвекло и морков,...

Дава енергија:Пијалок од три состојки јак како кафето

0
Дава енергија:Пијалок од три состојки јак како кафето На сите ни е потребна вистинска „бомба“ од утринска пијачка која инстантно ќе не разбуди. Сега имаме...

Гладни пред спиење? Еве што се препорачува да се јаде

0
Гладни пред спиење? Еве што се препорачува да се јадеКоја храна е добра пред спиењеВеројатно знаете дека воопшто не се препорачува јадење пред спиење....

Јадела по 2 јаболка дневно, а набрзо и се случило нешто...

0
Јадела по 2 јаболка дневно, а набрзо и се случило нешто неверојатноЈаболката се поим за добро здравје бидејќи нивните корисни и лековити својства имаат...

Избор на уредникот

Копирање не е дозволено!