Дома Ознака сирење

Ознака: сирење

Крцкава пита со сирење: рецепт за толку едноставна, но вкусна

0
Крцкава пита со сирење: рецепт за толку едноставна, но вкусна солена Крцкавите пити се омилен десерт на кој секогаш се навраќаме. Брзо се готови,...

Се топи во уста: Лиснато вртено тесто со сирење

0
Се топи во уста: Лиснато тесто со сирење Веројатно сè уште не сте имале шанса да го пробате, а штом ќе го направите, ќе разберете...

СОЛЕН РОЛАТ: Со ајвар, крем сирење и шунка нема да одолеете!...

0
СОЛЕН РОЛАТ: Со ајвар, крем сирење и шунка нема да одолеете! (РЕЦЕПТ) Ова е еден од најпопуларните рецепти за солени ролни.Ова е рецепт за еден...

ПЕЧЕНИ полнети пиперки без месо, готови додека да трепнете

0
Можете да ги јадете како прилог, како лесен ручек, ужина, вечера… ПЕЧЕНИ полнети пиперки без месо, готови додека да трепнетеПробајте едноставен рецепт за полнети...

ДОМАШНИТЕ СЕ НАЈВКУСНИ: КНЕДЛИ СО СИРЕЊЕ И ГРИЗ

0
ДОМАШНИТЕ СЕ НАЈВКУСНИ: КНЕДЛИ СО СИРЕЊЕ И ГРИЗСостојки: 500 гр сирење, 7-8 лажици гриз, 4-5 лажици остро брашно, 4 јајца, прстофат сол, малку шеќер. Подготовка: Соединете ги сите состојки и ставете...

Избор на уредникот

Копирање не е дозволено!