Дома Ознака ментално здравје

Ознака: ментално здравје

ДАЛИ СТЕ СТЕ СЛУШНАЛЕ ЗА ЕМОЦИОНАЛНА ИСЦРПЕНОСТ? Психотерапевт открива 8 клучни...

0
ДАЛИ СТЕ СТЕ СЛУШНАЛЕ ЗА ЕМОЦИОНАЛНА ИСЦРПЕНОСТ? Психотерапевт открива 8 клучни знаци за оваа скриена состојба! Обрнете внимание на овие симптоми кои можат да...

Габор Мате: „Прашањето не е зошто зависност, туку зошто болка“

0
Габор Мате: „Прашањето не е зошто зависност, туку зошто болка“ Габор Мате е почитуван лекар, говорник и автор познат по својата експертиза за зависности, трауми,...

5 знаци по кои можете да препознаете дека некој ви завидува

0
5 знаци по кои можете да препознаете дека некој ви завидува Не постои човек кој не доживеал завист, тоа е дел од нашата реалност и...

Како да се справите со гневот? Пробајте ги овие 5 начини

0
Како да се справите со гневот? Пробајте ги овие 5 начини Лутината или бесот не се пријатно чувство и мудро е да научите како ефикасно...

Лимонот може да ви помогне при напади на паника

0
Лимонот може да ви помогне при напади на паника Кога имате напад на паника, вашето тело тешко може да разликува што е опасно од она...

Дали сте депресивни и до кој степен? Проценете си сами одговарајќи...

0
Дали сте депресивни и до кој степен? Проценете си сами одговарајќи на 9 прашањаДепресијата е толку распространета што некои психолози ја нарекуваат обична настинка...

Психијатар, психолог или психотерапевт – каде да побараме помош кога нашата...

0
Психијатар, психолог или психотерапевт - каде да побараме помош кога нашата психа страда? Кога ќе ни болат раката, ногата или бубрегот, ќе тропнеме на вратата...

Избор на уредникот

Копирање не е дозволено!