четврток, јуни 8, 2023
Дома Ознака менопауза

Ознака: менопауза

Постои поврзаност помеѓу мигрената, менструацијата и менопаузата

0
Постои поврзаност помеѓу мигрената, менструацијата и менопаузатаНовото истражување покажа дека нападите на мигрена кај жените за време на менструацијата може да се резултат на...

Олеснување на симптомите на менопауза

0
Олеснување на симптомите на менопаузаЈадете храна богата со калциум - сина риба и млечни производи, спанаќ, портокали и јаболка, свежо кравјо сирење, зелен зеленчук… Некои...

Кои симптоми укажуваат на тоа дека влегувате во менопауза

0
Кои симптоми укажуваат на тоа дека влегувате во менопаузаСе верува дека просечната жена поминува речиси една третина од својот живот во периодот на менопауза. Преодниот...

Избор на уредникот

Копирање не е дозволено!