Дома Ознака кожа

Ознака: кожа

Секој треба да засади чуваркуќа: Вака помага на здравјето

0
Секој треба да засади чуваркуќа: Вака помага на здравјето Домашното скромно растение чуваркуќа има многу слични својства на алое вера, само што неговиот ефект е...

Ова се деловите од телото кои страдаат од пушење

0
Ова се деловите од телото кои страдаат од пушење Пушењето е сериозна закана за здравјето поради бројните штетни материи присутни во цигарите и чадот од...

Витаминот Е ја храни кожата и го штити вашето здравје

0
Витаминот Е ја храни кожата и го штити вашето здравје Оваа суштинска хранлива состојка игра важна улога во одржувањето на здравјето, одбраната од разни болести...

Кожата ќе ви биде сјајна и мека како бебе: Направете домашен...

0
Кожата ќе ви биде сјајна и мека како бебе:Направете домашен серум со витамин Е и користете го 3 ноќи Сите сакаме да имаме убава и...

Псоријазата може да се појави и кај децата – внимавајте на...

0
Псоријазата може да се појави и кај децата - внимавајте на симптомите Иако сè уште не постои вистински лек за псоријаза, постојат одредени третмани и...

Мала промена под пазувите може да укаже на раните фази на...

0
Мала промена под пазувите може да укаже на раните фази на дијабетесПокрај пазувите, може да се појави и околу препоните, вратот, лактите, колената или...

Што да јадете, а што да избегнувате во исхраната ако имате...

0
Што да јадете, а што да избегнувате во исхраната ако имате егзема?Појавата на егзема на вашето тело може да биде многу болна, а најчесто...

Од дијабетес, стрес до нарушувања на тироидната жлезда: Еве што открива...

0
Од дијабетес, стрес до нарушувања на тироидната жлезда: Еве што открива кожата за нашето здравјеКОЖАТА, како наш најголем орган, може да биде првиот показател...

ОСЛОБЕТЕ СЕ ОД старечките дамки СО ПОМОШ НА СОСТОЈКИТЕ ШТО ГИ...

0
ОСЛОБЕТЕ СЕ ОД старечките дамки СО ПОМОШ НА СОСТОЈКИТЕ ШТО ГИ ИМАТЕ ДОМАСтаречките дамки најчесто се појавуваат на рацете, нозете и рамената, а доколку...

Постојат неколку начини засекогаш да се ослободите од стриите

0
Постојат неколку начини засекогаш да се ослободите од стриитеСтриите обично се предизвикани од брз раст, зголемување на телесната тежина, губење на тежината или хормонални...

Избор на уредникот

Копирање не е дозволено!